Jockey club České republiky zveřejnil na svých internetových stránkách Radou JCČR schválenou Termínovou listinu na rok 2019. Ta počítá na příští sezónu s 54 dostihovými mítinky, což je o 5 dostihových dnů méně než v letošním roce a nejnižší počet dnů za dobu existence samostatné České republiky. Oproti letošní sezóně dochází v listině k několika podstatných změnám.


Tou nejpodstatnější změnou v Termínové listině je přesun Jarní ceny klisen z Velké Chuchle na mostecké závodiště, kde se poběží v neděli 5. května. Z Mostu se naopak do Chuchle po dlouhých letech vrací derby trial Memoriál dr. Frankenbergera, který bude součástí nabité dostihové soboty 11. května, kdy se v Chuchli poběží též Velká jarní cena a Velká květnová cena. Přesouvá se, ale jen termínově, Pražský zimní favorit, který už nebude konkurovat původní Ceně zimní favorita, která se nyní koná v Mostě, ale přesune se až na 9. listopadu na závěrečný den chuchelské, ale i celé české sezóny.

Přesuny vesměs souvisí s nižším počtem dostihových dnů ve Velké Chuchli, která na rok 2019 plánuje 14 dostihových dnů oproti letošním 18. Nově naopak Chuchle přidá jeden mítink během letní pauzy - v pátek 12. července. (miv) 

pocet dnu 2019b


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking