Vana JosefNa velké překážkové dostihy do Milána a také do Karlových Varů vysílá Josef Váňa o tomto víkendu své svěřence. Na obě fronty by měl vézt koně velmi zajímavých jmen. V Karlových Varech si odbudou dostihový křest v zimě importovaní tříletci přihlášení do klasických dostihů, jejichž otci jsou plemeníci Galileo a Montjeu.


Galileův syn Touch of Genius stáje Statek Blata Český Ráj dokonce patří k širšímu okruhu favoritů havního karlovarského dostihu, Jarní ceny Fredericks & von der Horst. "On i Ringmaster jsou koně, kteří ještě neběželi dostih, tak bych je zatím nechal v klidu," říká s úsměvem Josef Váňa. "Je důležité, aby si prošli dostihem a absolvovali ho v pohodě. Jsou to vytrvalci, takže jsem rád, že mohou běhat aspoň na dva kilometry. V Praze bohužel žádné delší dostihy nejsou, proto tentokrát do Prahy s koňmi nejedeme."

Josefa Váňu a jeho syna čeká o víkendu také důležitý dvoudenní program v Miláně. "První dostihový den tam budou velké dostihy, grupa jedna, grupa dvě a větší handicap. Startka ještě nebyla, ale máme tam nahlášeno pět koní. A druhý den by tam měl běhat kůň pana Odcházela v prodejce." (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net