karlovy varyZávodiště v Karlových Dvorech zahájí již tradičně svou sezónu dnem evropské šlechty, v rámci kterého se odběhne sedm dobře obsazených dostihů. Ve vrcholu mítinku mají hlavní slovo tříletci, pro které vypsal karlovarský pořadatel přípravný dostih na derby. Bližší informace k mítinku nám sdělil zástupce pořadatele, pan Ivan Janatka.


"V sobotu u nás proběhne již sedmý ročník Dostihového dne evropské šlechty. A jsem rád, že se dostihového dne zúčastní o 15 koní více, než loni," říká duše karlovarských dostihů, zástupce pořadatele Hipodrom Holoubek s.r.o. Ivan Janatka. "Letos doznal hlavní dostih změny, je vypsán pro tříleté koně na 2000 metrů. A to z toho důvodu, že pro tříleté koně moc přípravných dostihů pro derby není a trenéři tedy nemají moc možností si je otestovat v delším dostihu. První příprava na derby tedy bude náš sobotní dostih, druhý Memoriál doktora Frankenbergera v Mostě a třetí Velká červnová cena v Praze. Mám radost z toho, že se nám do Jarní ceny Fredericks & von der Horst přihlásilo dost koní."

Ostře sledovaným koněm v poli dvoukilometrové Jarní ceny Fredericks & von der Horst - Frühjahrspreis Fredericks & von der Horst, dostihu druhé kategorie o 90.000 Kč bude kolega vítěze Memoriálu profesora Michala Aldara Aldzarb (Duke of Marmalade). Svěřenec trenéra Šavujeva letos vybíhá do dostihu poprvé, ale kromě vítězství doběhl druhý za stájovým a tréninkovým kolegou Aldarem v Gerschově memoriálu. Nadějnou dvouletou kariéru předvedl také Napastnik (Tempelwächter), vítěz a stříbrný ve dvou startech.

Úspěch v dostihu by nepřekvapil ani od dvou koní, kteří se již letos ukázali ve vítězném světle. Sanok (Jape) Grega Wroblewskiho 5. dubna projel polem soupeřů jako nůž máslem a připsal si tak hned napoprvé vítězství. Fabrisco (Blue Coral) trenéra Bartoše se loni pokaždé umístil a neztratil se ani v Drážďanech, kde doběhl čtvrtý. O prvním dostihovém dnu vyhrál sice dostih čtvrté kategorie, ale nesl nejvyšší hmotnost 62,5 kilogramů.

Savujev Aldzarb
FOTO: Favoritem hlavního chodu karlovarského programu je svěřenec trenéra Šavujeva Aldzarb, kterého povede Bauyrzhan Murzabayev

Zájem určitě vzbudí dvojice svěřenců Josefa Váni, Touch of Genius (Galileo) a Ringmaster (Montjeu), kteří budou sice debutovat, ale jejich rodokmeny vzbuzují úctu. Fawatheeq (Mawatheeq) debutoval v "Sanokově dostihu" čtvrtým místem a ve stejném dostihu zažili svůj dostihový křest také srbský rodák Glavalino (Glavalcour) a Rabbit Zamindarman (Zamindar). Prvně jmenovaný kůň doběhl osmý, zatímco Zamindarman třináctý.

Jedinou klisnou v poli je Jessi (Needham´s Fort), která má zatím na svém kontě také jen jeden start. V dostihu, kde zvítězil Fabrisco doběhla pátá, tři a půl délky za ním, ale nesla o sedm kilogramů méně.

Velmi dobře obsazeny jsou i další karlovarské dostihy. Trojkový Stollbert - dostih Architektů - Stollbert Architektrennen vybojuje sice jen šest koní, ale mezi nimi je i multiklasická vítězka Ley Percy (Sir Percy), letos již vítězná Money For Danny (Azamour) nebo Barateus (Barathea), který loni ukázal velký talent na překážkách. A zajímavé pole koní se sešlo také v překážkovém Dostihu Frey Consulting - Frey Consultig Rennen, kde změží síly mj. Skarabeus (War Chant), Bazalka (King´s Theatre), Rabbit Librettist (Librettist) a bývalý úspěšný rovinář Torres Run (Royal Dragon).

Na karlovarský šlechtický dostihový den si musí návštěvníci již tradičně přivstat, první dostih začíná již v 10:15 hod. "Vstupné je zdarma a již tradičně bude bohatý doprovodný program. Například populární dostih šlechticů na "dřevěných koních" na 200 metrů se dvěma překážkami. A také soutěž o nejkrásnější klobouk, pro kterou vyrobily sklárny Moser velmi hodnotnou cenu- skleněný klobouk," říká Ivan Janatka.  


Sázkové kurzy Betino na Jarní cenu Fredericks & von der Horst - Frühjahrspreis Fredericks & von der Horst:
2:1 - Aldzarb
3,5:1 - Sanok, Napastnik
4:1 - Touch of Genius
6:1 - Fabrisco
7:1 - Fawatheeq
10:1 - Ringmaster
15:1 - Rabbit Zamindar, Glavalino
20:1 - Jessi

(mze)

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking