Vana JosefmlUdálostí turfového víkendu určitě byl start reprezentantů stáje Statek Blata Český Ráj v black-type dostizích v Miláně.  Oba hnědáci ze sebe vydali maximum, derby-vítěz Touch of Genius skončil ve vytrvalecké Gran Premio di Milano o hlavu třetí a ještě více uspěl Tamarind Cove, který třetím místem v Premio Carlo Vittadini rozšířil řady black-type koní v českém tréninku. Do Milána koně doprovázel Josef Váňa ml., kterého jsme se zeptali nejen na dojmy z výkonů obou koní, ale i na plány s nimi.


I na televizní obrazovce bylo znát, jak nepříjemné počasí v Miláně včera panovalo. Jak moc se to odrazilo na výkonu koní?
V Miláně se včera konaly dostihy na hrozně těžké dráze. Pršelo od rána až skoro do noci. Kdyby tomu tak nebylo a byla dráha pevnější, tak věřím tomu, že mohl být Touch of Genius druhý. V průběhu dostihu bylo vidět, že nejde tak lehce. Minule do něho na pružné dráze jezdec strčil a on na to hned zareagoval, ale tentokrát tomu tak nebylo, spíše se na dráze topil. Takže ve světle tohoto  jeho čtvrté místo není špatné. A Tamarind Cove podal excelentní výkon. Byl třetí za výbornými mílaři, za Kasperskym a Greg Passem. Za ním byl třetí o 2 délky, takže nakonec mu byl mnohem blíže, než v minulém dostihu, kde za ním doběhl o 10 délek. Tamarind Cove tedy ještě udělal pokrok a máme z toho velkou radost.

Přivezl jste oba koně z Itálie v pořádku?
Ano, oba jsou po dostizích v pořádku, ale jsou unavení po cestě. Jeli jsme z Itálie nekonečných 12 hodin. Dvě hodiny jsme stáli v zácpě v Rakousku, vypadalo to, jako by tam akorát začínaly prázdniny.

A jaké jsou další plány s oběma hřebci?
Plány jsou jasné, vše směřujeme na podzimní říjnový vrchol ve Francii. Takže v dohledné době je povezeme na dostihy do Chantilly, aby si zkusili tamní dráhu, na které by měli oba v říjnu startovat. A Touch Of Genia by měl ještě čekat přípravný start na Arc  14. srpna v dostihu grupy 1 v Berlíně.
(mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking