PiruchNovým trenérem dostihové stáje BORS Břeclav a.s. se podle vyjádření majitele stáje Ing. Luďka Mikuleckého stane Jozef Piruch. Zkušený trenér, který působí v roli trenéra již 18 sezón a letos se mu zásluhou vítězství Taggertona ve Slovenském St. Legeru podařilo získat třetí klasické vítězství, převezme přípravu zdejších koní po Petrovi Juránkovi. Dosud podle databáze Jockey Clubu jeho svěřenci získali 80 vítězství a vydělali přes 9 miliónů korun.


"Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl angažovat na pozici trenéra mých dostihových koní Josefa Pirucha," uvedl v tiskovém prohlášení Mikulecký. "Rozhodnutí podporuje fakt, že jsem se s Josefem Piruchem dohodl na projektu, který jsme již v minulosti úspěšně realizovali a úspěšně zakončili 5. a 6. místem Terracona v Českém i Slovenském derby a také jeho letošní trenérské úspěchy v rovinových dostizích.

Za asistenta trenéra jsem vybral Jiřího Kouska, který bude mít na starosti přípravu především překážkových koní v dostihovém centu U Tří Grácií. Dohoda s trenérem je uzavřena na I. polovinu dostihové sezony 2014 s opcí na dalších šest měsíců, následně vše vyhodnotím a v případě spokojenosti uzavřu dlouhodobější kontrakt.


Chtěl bych touto cestou poděkovat všem zájemců, kteří projevili o trénink mé dostihové stáje zájem, ale tak jak v dostihu – vítěz může být jen jeden, přesto některá jména zůstala zaznamenána v mých poznámkách.

Chtěl bych i touto cestou poděkovat za více než šestiletou spolupráci již bývalému trenérovi Petru Juránkovi – především za vše co jsme spolu v dostihovém sportu dokázali – Petře děkuji! Dříve zmiňované extempore jsme si při osobním jednání v minulém týdnu vydiskutovali a vysvětlili, rozešli jsme se rukou podáním a já jsem zastavil všechny připravované kroky, tím také nic nebrání tomu, abychom kdykoli v budoucnosti obnovili spolupráci v případě zájmu obou stran.

Toto je poslední vyjádření k dění v mé dostihové stáji k otázce trenéra."

Ing., Bc. Mikulecký Luděk , LL.M.
předseda představenstva BORS Břeclav a.s.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking