Karlovarska dvojnasobna mile 2019Hlavní dostih karlovarského mítinku potvrdil pozici Heleny Vocáskové na čele šampionátů trenérů na rovině a němčickému tréninkovému středisku přinesl letošní již třetí prvenství v dostihu nejvyšší kategorie. Pod Michalem Hroudou úspěšná zástupkyně stáje pana Stanislava Chudáčka FAMOUS VALLEY nenašla přemožitele ani v devátém startu v řadě za sebou a Helena Vocásková díky ní jako druhý trenér v novodobé historii dostihu dokázala připravit dva vítěze Karlovarské dvojnásobné míle.


V centru pozornosti v hlavním dostihu, Ceně Karlovarského kraje – 91. Karlovarské dvojnásobné míli (4+, handicap I. kat., 3200 m, 135.000 Kč) byly dvě klisny. Loňská vítězka dostihu Raviella (Pop Rock) a také Famous Valley, která neprohrála osm posledních startů, mezi nimiž byly i dostihy přes proutěné překážky. Raviellina trenérka Eva Záhorová neponechala nic náhodě a postarala se o poctivé tempo v dostihu, které nastolil její druhý svěřenec v dostihu Arlington (Fly to the Stars). Za ním na druhém místě cválala Raviella a na třetí pozici vedl Michal Hrouda zástupkyni stáje Stanislav Chudáček Famous Valley. Šestihlavé pole, ve kterém měla rovněž Famous Valley stájovou kolegyni Gold Havanah (Havana Gold), se záhy natáhlo do velké dálky. V posledním oblouku ale již délkové rozdíly mezi koňmi nebyly tak velké, a ještě před koncem zatáčky se draly do čela Raviella a Famous Valley. V cílové rovině nakonec měla více sil podeváté za sebou triumfující a favorizovaná FAMOUS VALLEY (Famous Name), která nakonec zvítězila o necelé tři délky před Arlingtonem. Ten za sebou překvapivě o délku a čtvrt zanechal stájovou kolegyni Raviellu, na níž dotírala čtvrtá Vědma (Look Honey). Posledné dotované místo získala Gold Havanah. Trenérka Helena Vocásková prožívá další úspěšnou sezónu, o čemž svědčí její pozice na čele šampionátu (dosud 11 rovinových vítězství) a Michal Hrouda se zařadil hned od začátku sezóny mezi nejúspěšnější jezdce, zatím nasbíral devět prvenství. 

Favoritem úvodní Ceny společnosti Vladimír Marek s.r.o. (3+, handicap IV. kat., 1400 m, 40.000 Kč) byl na Mezinárodní den dětí na pražském závodišti o vítězství bojující Gold of Gibraltar (Rock of Gibraltar), který se také pod taktovkou am. Janatkové staral dlouho o tempo sledovaný Annie Tiger (Tiger Cafe). Po polovině roviny ale už v tempu stagnoval a naopak ještě přišel hezký finiš dosud nevítězné NOMBEKO (Linngari), která dokázala získat pro letos nově registrovanou stáj Jerevan první vítězství, o délku před druhou Annie Tiger. Jen krk zpět skončil třetí Perseon (Gale Force Ten). V závěru dostihu bojovali o placená místa téměř všichni koně, protože mezi prvním až předposledním koněm byl v cíli rozdíl jen tři a půl délky. V sedle vítězky byla žákyně Simona Laubeová, která včera vyhrála také v Brně a nyní má už na svém kontě 11 vítězství. Trenér Martin Pišl přebíral čestnou cenu za vítězství letos poprvé. 

Zajímavostí Ceny INSIA Karlovy Vary s.r.o. – I. odd. (3+, III. kat., 1600 m, 60.000 Kč) byla účast čtyřletého portugalského koně PEPITO (Lilbourne Lad), který často startuje ve Francii a v poslední době tam bez úspěchu běhal prodejní dostihy. Do sedla svěřence trenérky Tainie Teixeiry usedl David Liška, který se postaral o historický moment, protože pod jeho vedením se stal zřejmě vůbec první kůň v portugalském majetku a tréninku vítězem na české dráze. Pepito středem dráhy dosáhl vítězství o krátkou hlavu před o čtyři kilogramy více zatížený favoritem Tropem (Bully Pulpit) a dlouho vedoucí Last Opera Song (Air Chief Marshal). Jménem pro zapamatování je tříletá Tajga (Arctic Cosmos), která v dostihu debutovala. Naběhala nejvíce metrů, ukázala finiš a získala blízké čtvrté místo.

Druhé oddělení dostihu, Cenu hejtmanky Karlovarského kraje (3+, III. kat., 1600 m, 60.000 Kč), podle očekávání ovládl svěřenec trenéra Jaroslava Drlíka a zástupce stáje Hrubý ORSSIO (Orpen), který za asistence letos podruhé v Česku vítězného ž. Petra Foreta splnil úlohu favorita dostihu a dominoval po taktice start - cíl.  Dobrý výkon také podal letos poprvé startující Charles Quatrieme (Motivator), který stáhnul v cíli Orssiův náskok na jeden a třičtvrtě délky. Třetí příčka patřila zástupci tříletého ročníku Anjellicovi (Egerton). Služebně nejstarší tuzemský trenér Jaroslav Drlík slavil první vítězství v sezóně. 

Velké překvapení se zrodilo ve vytrvalecké Ceně společnosti MEDIA (3+, handicap IV. kat., 2000 m, 40.000 Kč). Dosud ve Velké Chuchli čtyřikrát bez umístění startující svěřenec trenérky Pejškové Orleano byl totiž na karlovarské dráze jako pokropený živou vodou. Na protilehlé rovině ho Michaela Musialová poslala do vedení a už se přes reprezentanta známé stáje Hippolit Star - Pejšková nikdo nedostal, i když někteří koně jeho náskok v závěru stahovali. Outsider v kurzu 12:1 na vítězství ORLEANO (Egerton - Olmaia, Sholokhov) dominoval o dvě délky před Nadějí (Bretigny) a Locikou (Lethal Force). Zkušená trenérka Pejšková si připsala první vítězství v této sezóně, zatímco jezdkyně Musialová zvítězila letos už počtvrté, z toho podruhé na české dráze.

N19 orleano

Tři letošní umístění "vyměnila za vítězství" sedmiletá svěřenkyně trenérky Voršilkové CANDLE IN THE WIND (Look Honey - Chutney Mary, Indian Danehill), kterou vedl v Ceně hejtmanky Karlovarského kraje (3+, III. kat., 1600 m, 60.000 Kč) jeden z jezdců usilující o šampionát Adam Florian. Reprezentantka více než dvacet let existující dostihové stáje Filipův kůň za sebe odkázala o dvě a půl délky na druhé místo na startu strativší Limonade (Street Rebel), za níž stejným rozdílem zaostal třetí Taurus (Near Dancer). Ing. Helena Voršilková zaznamenala třetí vítězstí. Adam Florian je s 12 prvenstvími na druhém místě v šampionátu jezdců na rovině za Davidem Liškou.

Více než tři roky čekala na další vítězství dcera skvělé Kettty Sharp (Sharp End) KOPRETINA (Tempeltänzer). Mezitím změnila majitele a trenéra, a dnes úspěchem v závěrečném dostihu mítinku, Ceně společnosti Jan Becher Karlovarská Becherovka (3+, IV. kat., 3000 m, 40.000 Kč) dokázala pod vedením letos už posedmé vítězné ž. Martiny Havelkové stáji Reggie Racing udělat radost útokem v cílové rovině a triumfem o necelé dvě délky před Santin (Bushranger), která odvodila největší část dostihu. Třetí příčka v ultravytrvaleckém dostihu patřila Epauledovi (Epaulette). Trenérka Lenka Horáková má v aktuální sezóně druhého vítěze.

Michaela Zemanová     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking