khalshani zlatypoharV neděli o půl třetí uvidí návštěvníci závodiště v Karlových Varech první dostih zdejší letošní sezóny. K vidění tu bude sedm zajímavých dostihů, mezi kterými je vrcholem milionový Dostihový pohár Josefa Váni pod záštitou Ministerstva zemědělství okořeněný v 16-hlavém poli i mezinárodní účastí.


Zahraniční konkurenci v Dostihovém poháru Josefa Váni pod záštitou Ministerstva zemědělství bude představovat svěřenec Paola Favera Golden President (Tagula), se kterým v zimě vyhrál Josf Bartoš. Pětiletý hnědák měl lepší formu v zimě, kdy v Římě dvakrát vyhrál, ale jeho poslední starty už tolik úspěšné nebyly. To druhý Faverův svěřenec Dar Siad (Sulamani) vedený Dominikem Pastuszkou vypadá nebezpečněji - vyhrál v dubnu v Trevisu a před dvěma týdny byl v Meranu třetí, nedaleko za vítězným Váňovým Armanem.


Trenér Pavel Vovčenko vysílá do Karlových Varů sedmiletou Mariquitu (Red Ransom), neporaženou v posledních třech startech na závodištích Krefeld a Zweibrücken. Další německý trenér Schnakenberg sem poveze desetiletého Nuevo Leon (Protektor), spolehlivého překážkáře, který byl loni pátý v Gran Corsa Siepi Di Merano.


Dalším hostem ze zahraničí je mj. druhý z předloňské mostecké Severočeské ceny Final Flash (Tertullian). Svěřenec Jaroslava Brečky krátce poté začal startovat na proutěných překážkách (poslední tři starty v Bratislavě neprohrál) a tohle bude jeho první steeplechase.


Ze zástupců českých stájí bude největší pozornost upřena k nedávnému vítězi Zlatého poháru Khalshanimu (Kahyasi). V jeho sedle střídá zraněného Josefa Bartoše ž. Kousek a tato dvojice bude favority dostihu. Počítat na místo nejvyšší se ale musí za výkon předvedený v květnu v Auteuil s Kamelií (Martaline), kterou bohužel minule v Nancy postihl pád. 


Ověnčený vítězstvím před dvěma týdny v Meranu půjde na start Age of Luck (Leonidas), který tentokrát  bude mít v sedle namísto Josefa Váni ml. (bude v Meranu), Michala Kubíka. A bez šancí ani nejsou další svěřenci Josefa Váni, čtvrtý ze Zlatého poháru Taro ( Jape) a Mazhilis (Country Reel), který se při každém svém letošním startu v Itálii umístil. A jako neporažený v posledních dvou startech půjde na start zástupce DS Pegas Makléř (Ballingarry) vedený novým jezdcem ve zhořském středisku Matejem Rigem.


V rovinovém programu poutá již tradiční Letní cena klisen - Pohár MFF Karlovy Vary, kterou vybojuje deset tříletých a starších klisen. Po snadném dvojkovém vítězství v Lysé nad Labem má velké preference Mambo Lady (Anabaa Blue) a v dobré formě jso také Lailah (Relaxed Gesture) a Matter for Love (Rainbows For Life). I přes nevýrazné výkony je potřeba stále počítat s oběma Oaks-vítězkami na startu, Orphan (Zafonium) a Merlyp (Fairlypi). A bez šancí rovněž není Carrie (Tribal Instinct), která by měla protrhnout sérii letošních čtvrtých míst.

 


Sázkové kurzy Betino na Dostihový pohár Josefa Váni pod zástitou Ministerstva zemědělství:

Khalshani - 2,5:1

Kamelie - 4:1

Dar Said - 5:1

Age of Luck - 7:1

Makler, Taro - 8:1

Alberto, Nuevo Leon, Mazhilis - 10:1

Golden President, Priory Bay - 12:1

Sixtyseven, Finalflash - 14:1

Winky Winky - 16:1

Maiestas - 25:1Sázkové kurzy Betino na Letní cenu klisen - Pohár MFF Karlovy Vary:

Mambo Lady - 2,5:1

Lailah, Matter for Love - 4:1

Orphan - 6:1

Carrie, Merlyp, Mariquita - 7:1

Holin On, Samanthine - 8:1

Victory Bond, Dancing Melody - 12:1

(mze)

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking