BrnoPodruhé v letošní sezóně uvítá aktéry dostihů a návštěvníky závodiště v Brně. V sobotu od 14 hodin se tu odběhne osm dostihů, z toho pět rovinových. Ústředním programem dostihového dne jsou rovina a překážkový dostih třetí kategorie, které přilákaly na start zajímavá pole koní.


Letní moravskou míli - Cenu společnosti Itelligence o 45.000 Kč vybojuje jedenáct koní, mezi které byl dohlášený Rabbit Librettist (Librettist), počátkem června čtvrtý v Ebreichsdorfu. Ten vyhrál naposledy na této rakouské dráze, ale již před dvěma roky. Tříletý ročník na startu hlavního rovinového dostihu bude hájit mj. reprezent stáje Red Rebels, účastník Velké jarní ceny Marcus Aurelius (Stormy River) a také svěřenkyně Tomáše Váni Clasa Cafe (Tiger Cafe), která tu v dubnu vyhrála a v dalších dvou startech jí vždy v cíli patřilo stříbrné umístění. Klisna navíc nese nejnižší hmotnost vpoli, jen 52 kilogramy.


Do okruhu favoritů patří i přes velkou hmotnost svěřenkyně trenéra Podhányiho Cincér (Ray of Light), která tu právě v dubnu opanovala hlavní rovinový dostih, Jarní moravskou míli, a i tentokrát bude v jejím sedle Jiří Chaloupka. Z dvojice svěřenců trenérky Syslové v dostihu se zdá být ambicioznější Decorus (Varadar), který v již zmíněné Jarní moravské míli prohrál s Cincér o 2 délky a tentokrát mu klisna poskytuje klisna výhodu dvou kilogramů, tedy o půl kilogramu více než minule.V Letní brněnské steeplechase - Ceně společnosti Itelligence zaujme především svěřenec Antonína Nováka, desetiletý Zadar (Jape), který sice letos debutuje, ale v Brně dokázal vyhrát již pět steeplechase, naposledy loni koncem září právě s MVDr. Jánem Machem. Silným soupeřem určitě bude i pegasovský Eso (Proud Citizen), který tu vyhrál v dubnu a poté stihl i umístění v Meranu. Talentovaným, i když zatím málo zkušený překážkářem, je svěřenec Radka Holčáka Handsome Jack (Iffraaj). 


Do hlavní brněnské steeplechase přijede i svěřenkyně trenérky Wroblewske Bambina (Jape), pocházející z výborné překážkové rodiny, a také spolehlivý Lucky for Life (Rainbows for Life), v dubnu na zdejší dráze třetí za Esem a Templářem.

(mze) 

 


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking