vary zanr3Změna v přerozdělení státních dotací, kterými budou na základě rozhodnutí Rady Jockey Clubu ČR zvýhodněny překážkové dostihy na úkor dostihů rovinových, bude mít vedle snížené dotace Českého derby možná za následek i snížení počtu dostihových dnů v Karlových Varech.

 
Vyplývá to ze stanoviska ředitele Hipodromu Holoubek s.r.o. Radka Liangovského, které dnes zaslal naší redakci a které v plném znění zveřejňujeme. Dalším důvodem ke zvážení možnosti, že by Vary neuspořádaly všechny dny jak bylo plánováno, je podle níže publikovaného vyjádření i razantní navýšení nákladových cen zejména elektrické energie. 

Vyjádření Karlovarského závodiště:
Dostihové závodiště Hipodrom Holoubek zvažuje termíny dostihových dnů

Na základě jednání Rady JC ČR dne 27.1.2022, které nám potvrdilo nový, dosud nepoužívaný systém přerozdělování finančních prostředků z dotací Ministerstva zemědělství, přijatý na předchozím jednání 7.12.2021, zvažujeme další možné kroky v pořádání dostihových dnů v letošní sezoně.

Máme k tomu dva zásadní důvody. Prvním z nich je pro nás nepřijatelné rozhodnutí Rady JC, které podporuje pořádání překážkových dostihů na úkor těch rovinových. A to i na závodištích kategorií B a C, kde se konají dostihy výhradně nižších kategorií, které jsou i méně náročné na prizemoney. Naopak karlovarské závodiště, patřící do kategorie A, pořádá dostihy, kde se vyplácí dotace významně vyšší. Náš příjem z dotací bude cca o 150 000 Kč nižší.

Druhým důvodem je skutečnost, že dochází k razantnímu navýšení nákladových cen, zejména pak energií. To je v Karlových Varech přímo promítnuto do spotřeby elektrické energie při zavlažování dráhy. Naše závodiště pořádá celkem 5 dostihových dnů od června do srpna, letos k nim přibude ještě 6.den, Dostihový den evropské šlechty, za standardních podmínek konaný v dubnu. Takže naše náklady budou ještě vyšší, protože je u nás obyčejně zvykem mít dostihovou dráhu perfektně připravenou, tedy mimo jiné i řádně zalévanou.

Vzhledem k těmto okolnostem jsme oznámili Jockey Clubu ČR, že musíme zvážit všechny okolnosti současné situace a nemůžeme tedy v tuto chvíli potvrdit již slíbené termíny letních dostihových dnů v sezoně 2022. Naše stanovisko bude předáno Jockey Clubu cca 2 týdnů.

Radek Liangovský
ředitel závodiště
Hipodrom Holoubek s.r.o.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net