GlavalinoNečekaného třetího místa v Rakouském derby docílila v neděli mladá jezdkyně Kateřina Hlubučková se svěřencem Heleny Blažkové Glavalinem. A špatné nebylo ani její čtvrté místo ve druhém cvalovém vrcholu s Lysyanem, i když měla smůlu na průběh dostihu. 

Jedenadvacetileté dívky, která od začátku své profesní kariéry jezdkyně působí u trenéra Filipa Neuberga, jsme se zeptali nejen na její dojmy z Ebreichsdorfu.


Kateřino, byla jste ráda, že můžete jezdit na zahraničním závodišti?

Ano, a chtěla bych poděkovat majitelům a trenérce Blažkové, ke které chodím jezdit ve středu a v pátek, že mi dali šanci podívat se do Rakouska a jet velké dostihy. Jezdit v derby byl můj sen. Ebreichsdorf na mne udělal dojem, je to krásné závodiště, je tu pěkná vážnice a zázemí pro jezdce, moc se mi tu líbilo.

S jakými nadějemi jste odjížděla na dostihy?
Kdyby mi někdo předtím řekl, že budu v derby třetí, tak bych tomu nevěřila. Já jsem startovní listinu nějak extra nestudovala, ale věděla jsem, že němečtí koně budou silní. Byla bych před dostihy ráda, kdybych byla v derby pátá.

Nakonec jste dosáhla v Ebreichsdorfu lepšího výsledku s Glavalinem, který byl největším outsiderem dostihu. Papírově lépe vypadal ve svém dostihu Lysyan.
S Lysyanem to bohužel byla smůla. Na okamžik byla malá mezera, kterou jsme mohli projet, ale dostal se tam Zdenko Šmida. Lysyan na to určitě měl, bylo super, jak dokázal v cílové rovině  „vystřelit“, ale pak jsem ho bohužel musela vzít zpátky. A s Glavalinem se dostih povedl. Nepuloval, sedli jsme si na poslední místo a v cílové rovině šel táhlým pěkným koncem.  Překvapil nás všechny, i když jsme věděli, že to není špatný kůň. Nevyhrál sice v Lysé čtyřku, ale měli jsme tam kolizi a dostih byl v dobrém čase.
Glavalino


FOTO: Reprezentant Stáje Success, srbský rodák Glavalino s Kateřinou Hlubučkovou v sedle  

Jezdíte dostihy šestým rokem, můžete nám přiblížit svoje dostihové začátky?
Já jsem se vlastně naučila jezdit v Brništi u Viktora Eichlera, a pak sem přišel s dostihovými koňmi pan Šilhavý. A potom jsem začala chodit k Filipu Neubergovi, který mi dává šance a u kterého  pracuji. Střední školu dostihového sportu a jezdectví jsem dělala dálkově při studiu na střední zahradnické škole. 

Máte nějaký vzor? A jaké jsou vaše cíle?
Vzor žádný nemám, i když musím říci, že se mi moc líbilo, jak jezdila Iva Miličková. A ani si nedávám cíle, jen bych chtěla jezdit co nejlépe, abych se co nejčastěji umísťovala a dělala trenérům a majitelům radost.  (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking