ChuchleČtveřici klasických dostihů čeká pro letošní sezónu snížení dotací. Loňskou úroveň si udrží jen České derby, které se znovu poběží o 2,5 miliónu korun.

Napjaté rozpočty pořadatelů, vedené největším tuzemským pořadatelem společností TMM s.r.o., pořádající dostihy ve Velké Chuchli, se projevilo na snížení dotací dostihů většiny klasických dostihů pro letošní sezónu.

Jarní cena klisen, loni dotovaná částkou 500 tisíc korun, se letos poběží o 400 tisíc Kč. Ještě výraznější redukce, největší ze všech klasických zkoušek, postihla Velkou jarní cenu, jejíž cena klesá z loňského miliónu korun na 440 tisíc. Nutno však dodat, že loňská miliónová dotace, daná výraznou podporou ze strany společnosti Rabbit Trhový Štěpánov, byla do značné míry výjimkou - v předešlých letech se VJC běhala o 800 tisíc a i první propozice na tento dostih počítaly loni s nižší částkou.

Redukci neuniklo ani mostecké Oaks, jehož cena klesá z 600 tisíc na 400 tisíc. Relativně nejmenší snížení ceny postihlo Saint Leger, které se letos poběží o 440 tisíc korun, což je o 60 tisíc méně než v roce 2012.  

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net