Olehla Cestmir2Spokojený po sobotním dostihovém dnu v Pardubicích může být trenér MVDr. Čestmír Olehla, jehož svěřenci Klaus a Manifestation potěšili dobrými výkony v obou hlavních dostizích. Klaus navíc pod vedením Jaroslava Myšky po třech letech protrhl nevítěznou sérii a je v tuto chvíli hlavní zbraní světlohorského střediska do Velké pardubické.

Jak na vás Klausův výkon v Letní steeplechase cross country zapůsobil?
V týdnu před dostihy jsem byl zvědavý na půdu v Pardubicích, ale naštěstí na závodišti v pátek dvě až tři hodiny pršelo. Klaus je jediným z našich koní, který již splnil kvalifikaci do Velké pardubické a je to starší pán. Nechtěl jsem riskovat zdravotní problém, takže jinak bych ho zřejmě škrtnul. V dostihu nás čekal kurs Ceny Labe s překonáním Irské lavice pozpátku. Přišlo mi, že posledně v kvalifikaci tlačil Jarda Myška hodně na pilu, tak jsem chtěl, aby se tentokrát drželi s Klausem více zpátky. Dostih vodil Templář, ale ten měl právě na Irské problém a naopak Klaus ji přešel výborně a dostal se do čela. Pak si na soupeře počkal a Templář se znovu dostal do vedení. Klaus tak byl pošetřený a v konci odešel jednoduše od soupeřů, což mě trochu překvapilo, protože nosil nejvyšší hmotnost 70 kilogramy a očekával jsem, že bude velkým soupeřem Dorotka, ale ta udělala na překážce č. 25 hrubou chybu. Tentokrát nám v dostihu vše klaplo.

Klaus ještě do Velké pardubické absolvuje nějaký dostih?
Naštěstí je Klaus po dostihu v pořádku, ale už běhat nebude, až samotnou Velkou pardubickou. Pokusíme se ale ještě kvalifikovat naše další dva přihlášené koně, Cherwicka a Pareta.

V Pardubicích také startovali Manifestation a Desson, jak jste byl spokojený s jejich výkony?
Manifestation podal dobrý výkon už v dubnu v Bratislavě, ale v dostihu se bohužel zaskočil. A bylo to poměrně vleklé zranění, i když rána nebyla moc do hloubky. Takže nyní se vlastně vracel po více než třech měsících do dostihů a myslím, že to nebyl špatný návrat, i když na Dekolta neměl. Máme ho přihlášeného do Velké wroclawské v září, a za dva týdny by měl absolvovat ve Wroclawi přípravný dostih. Desson je takový „poserka“ a pokaždé udělá v dostihu jednu až dvě chyby, ale myslím, že jeho páté místo není úplně špatné. A hlavně potřebuje hodně měkkou půdu.

Klaus Letnistch 
Klaus s ž. Jaroslavem Myškou suverénně vítězí v Letní steeplechase cross country

Před necelýma dvěma týdny absolvovala důležitý dostih také vaše rovinová hvězda French Quebec, která obsadila v Ceně Pat´s Music třetí místo. Byl jste s jejím výsledkem spokojený?
Musím říci, že mě klisna spíše naštvala. Měli jsme s ní letos problém svalového charakteru, ale dalo se to do pořádku a po výsledku v Ebreichsdorfu byla favoritkou dostihu. Jenže měla v dostihu jiné starosti. Měla silnou říji, jakou jsem u ní ještě nikdy neviděl, a tlačila se na klisny, místo toho aby utíkala. Takže její výsledek v dostihu tím byl ovlivněný.

A kam dále budete klisnu směřovat?
15. srpna bychom s ní chtěli jet do Merana na Listed na 2200 metrů.

A plánujete ještě dalším svěřencům zahraničí starty?
Ano, vlastně o startu Manifestationa ve Wroclawi příští víkend jsem se už zmínil a povezeme tam ještě další koně. A následný víkend do Merana pojede kromě French Qubec i Demon Magic, který by tam měl v neděli startovat v dostihu Listed.

A na závěr se ještě zeptám, zda-li  je u vás ve středisku ve Světlé Hoře něco nového?
Před několika dny přišla do stáje čtyřletá Waikita pana Keclíka, která loni dvakrát snadno zvítězila v bumperu. Těším se na ni. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking