Man RadekSvého zatím nejdůležitějšího vítězství docílil Radek Man s nejoblíbenějším koněm Milerytem v neděli v Benešovské steeplechase. Přestože si byl v cíli jistý vítězstvím, nakonec se o něj podělil s Vladimírem Vernerem a Rabbit Librettistem.  Pro mladého jezdce je letošní rok zásadní, dokončil totiž úspěšně školu, třikrát zvítězil včetně Pardubic, a čerstvě změnil působiště.


Radku, jak moc důležité pro vás je vítězství v Benešovské steeplechase?
Je hodně důležité, nejen pro mě osobně jako pro jezdce, ale i kvůli Milerytovi, který je mou srdeční záležitostí. Pánové, jejichž syndikát reprezentuje, byli z jeho výsledků dosud rozpačití.  Milda se totiž ukazoval v práci výborně, ale jako kdyby ho dostihy nebavily. Já osobně bych byl rád před dostihem, kdybychom byli do pátého místa, ale tohle bylo nad očekávání. V dostihu se jevil velmi dobře, a když jsme byli v posledním kole, viděl jsem že by to mohlo být hodně dobré. Po překonání posledního skoku jsem si všiml, že kluci už své koně hodně vyjíždějí a Milda měl ještě dost sil. Zabojoval výborně a v cíli jsem si byl jistý, že jsem o hlavu vyhrál.

Co si myslíte, že přispělo k tomu, že se Mileryt tolik zlepšil? A slyšela jsem, že jste s ním trénoval i na Řípu…
Loni vůbec neběhal, a myslím si, že proto ty první starty prožíval hodně nervózně.  Postupem času se uklidňoval. Ano, to je pravda, v rámci tréninku jsem s ním tak dvakrát měsíčně vystoupal na Říp. Pokaždé jsme budili velkou pozornost. Říkal jsem lidem, kteří nás na Řípu potkali, aby si toho vážili, že Mileryta potkali, protože jednou vyhraje velký dostih :-)

Mileryt na Ripu

Radek Man byl v rámci tréninku s Milerytem několikrát na Řípu

A už jste vybrali Milerytovi další dostih?
To je závislé od počasí a jeho zdraví. Pokud si o to řekne, chtěli bychom s ním zkusit Velkou netolickou. Ted si ale musí odpočinout. A byl bych rád, kdyby se nám povedlo spolu startovat v nějakém dostihu při Velké pardubické.

Z Krabčic jste odešel, kde budete nyní působit?
Dostal jsem nabídku od pana Vocetky a budu pracovat na Pohoří, kde působí trenérka Růžičková a pan Vocetka tam investoval a postavil novou pěknou stáj. Je tam nyní v tréninku osm dvouletých koní  z Polska, kteří mají překážkové původy a které časem čeká překážková kariéra. Mimoto mi pan Vocetka  umožňuje jezdit odpoledne i do dalších třech tréninkových středisek a získávat tak další zkušenosti. Jezdím jedenkrát týdně do Nebužel, což je pro mne velká škola, mít možnost se učit při tréninku od Josefa Bartoše mladšího, dále jezdím k Jiřímu Kouskovi, o něhož také získávám hodně, a ještě jezdím u pana trenéra Pohanky v Mlékojedech.

ManRadek Armitage2

Vítězství s Armitage trenérky Baštové v Pardubicích

Co vám v letošní sezóně udělalo největší radost, kromě již zmíněného vítězství s Milerytem?
Určitě vítězství s Armitage trenérky Baštové v Pardubicích. Já jsem si koncem dubna po pádu z Calvery zlomil klíční kost a paní trenérka s panem Vraným mi moc pomohli se zařízením léčby a návratem do sedla, vážím si toho.

 A co byste si ještě přál pro druhou polovinu sezóny?
Chtěl bych jezdit co nejlépe, aby se mi podařilo ještě nějaký dostih vyhrát. A samozřejmě si přeji, aby se mi vyhýbala zranění. A také bych byl moc spokojený, kdyby Mileryt dokázal potěšit nějakým dalším pěkným výsledkem. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking