agrofertparkSobotní kvalifikace na 124. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, kterou už teď odborníci kvůli silnému obsazení přezdívají "Malá Velká pardubická", se zúčastní i věčná bojovnice Martina Růžičková. Nepojede ale kobylku Folie D´ Ocean, jak měla v plánu a kterou jí právě pro letošní Velkou zakoupil bývalý pilot Formule 1 Mika Häkkinen, startovat bude s Rubínem.

„Folie se zranila v práci, není to nic fatálního, vypadá to, že by tu další kvalifikaci měla jít, jen se kopla při doskoku. Nekulhá na to, ale její start by byl velkým rizikem," uvedla Růžičková. Rubín má ale podle ní dobrou formu a kvalifikační dostih by mu díky velkému odpočinku měl sednout. „Prostě pojede pantáta a paňmáma. Rubínkovi je dvanáct a mně padesát," dodala s úsměvem trenérka a žokejka v jedné osobě. Připustila, že na začátku léta měla velké problémy s nadváhou, aby se mohla kvalifikace zúčastnit. „Za dva měsíce jsem musela shodit třináct, čtrnáct kilo. Jednoduše přestanu jíst a začnu běhat. V tomhle věku tělo už moc nepotřebuje, klidně si celý den jede na jednu okurku a nic s ním nehne. Zabalím se do igelitu a tvrdě na sebe," dodala Růžičková.

Folie D´ Ocean pojede na zářijové poslední kvalifikaci s žokejem Pavlem Kašným. „Museli jsme to trošku překopat. Pan majitel (M. Häkkinen, pozn. red.) je z toho trošku smutný, že kobylka nepojede, ale zase já si taky nechci nic dokazovat, protože bych o takového majitele a koně nerada přišla," uzavřela Růžičková.

Na sobotní start kvalifikace na Velkou pardubickou se postaví hned sedmnáct kvalitních koní a jezdců. Celá sobota bude na pardubickém závodišti ve znamení Slovenského dne, chybět nebudou kulinářské speciality našich východních sousedů, atmosféru dotvoří folklórní cimbálová skupina, návštěvníci se dozvědí mnoho zajímavostí z atraktivních slovenských destinací.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net