AAA 8706Nedělním mítinkem v Kolesách se uzavřela cvalová dostihová sezóna na českých závodištích. Tečka to byla více než symbolická, neboť hlavní dostih, Cenu firmy Hold s.r.o. - Memoriál Michala Köhla (stcc, IV.k., 5+, 4000 m), získal pěkným závěrem v cílové rovině osmiletý SAINT JOSEPH (Kheleyf) z lotu trenéra Pavla Tůmy, jehož svěřenci letos navzdory letní pauze předváděli mimořádné výkony a Tůma díky nim dosáhl naprosto bezprecedentní 42% úspěšnosti v podílu vítězství z počtu startů. 


Druhé místo za valachem Dr. Charváta, vedený Janem Faltejskem, obsadil Buiseness Sivola (Archange d'Or) a třetí, už se ztrátou sedmi délek, doběhl jako poslední z dokončivších koní Flicker (Scyris), který většinu dostihu diktoval tempo. Na čas jej na čele vystřídal Tellur (Needham's Fort), který však ve vedoucí pozici ztratil na jedné z překážek jezdce Čmiela a dostih pro něj skončil.



V dalším krosu, Ceně firmy Chládek a Tintěra Pardubice a.s. (V.k., 3600 m), se lehce o dvě délky před Swan Princess (Stormy Jail) prosadil čtyřletý CUWALL (Wallace - Culea, Leonidas) ze stáje Dopa-Odložil s Janem Odložilem v sedle. Při svém třetím kariérním startu poprvé vítězný valach je pravým bratrem ročního Cawalla, kterého jeho chovatel  Karel Rybár nabízí k prodeji prostřednictvím Katalogu ročků

BBB 2890

Ještě předtím se však odběhly tři rovinové dostihy. V úvodní vytrvalecké Ceně krmení Premin (IV.k., 2900 m) získala své druhé životní vítězství pětileté ryzka Lokotransu Slovakia CZ BONANZA GOLD (Gale Force Ten), před třemi lety zakoupená ve Francii za 4.500 €, s Martinou Havelkovou v sedle.  Po včerejším vítězství v Chuchli znovu bodoval Tomáš Váňa, jehož ANGELIC BEAUTY (Chardonney Tcheque - Anjou, Sholokhov) poprvé okusila sladkost vítězství v Ceně obce Kladruby nad Labem (IV.k., 1600 m) za asistence Venduly Korečkové Zatímco PALOMINA (Planteur), ve Francii narozená dcera Pikardie (Sholokhov), která s Lenkou Kvapilovou zvítězila v Ceně firmy Accor s.r.o. (IV.k., 1600 m), vyhrála už podruhé.

NN21 angelicbeauty

Závěr pak patřila dvěma dostihů přes proutěné překážky a oba suverénně ovládli svěřenci Radka Holčáka. Nejprve se v Ceně stáje 3 hearts (V.k., 3, 3300 m) prosadila někdejší derby naděje stáje Meridian tříletý ARION (Reliable Man), který svůj třetí start v proutěnkách  proměnil pod Janem Kratochvílem ve velmi lehké osmidélkové vítězství a poté závěrečnou Cenu JC a přátel dostihového závodiště Kolesa (V.k., 3300 m) velmi lehce o 10 délek před vítězem Slovenského derby z roku 2018 Mon Cherim (Makfi) získala bělka ELEONORA (Reliable Man) z AGA-Vlachovice, vedená Janem Odložilem. (miv)







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net