prazsky favorit 21cTa událost vešla do historie dostihového sportu. V roce 1990 ve vítězné pozici při boji o Breeders' Cup Sprint (Gr.1) se evropský šampión sprinter Dayjur lekl stínu vrhaného na dráhu tribunou, skočil přes něj a právě tento skok jej stál vítězství. Dnes totéž předvedl dvouletý ZAMICO (Amico Fritz) v závěrečné fázi 5. Pražského zimního favorita (II.k., 2, 1800 m, 100.000 Kč), ale v té době už měl Jaroslavem Línkem pilotovaný hřebec dostatečný náskok, který jej o vítězství nepřipravil.

 
Stáj Rabbitu Trhový Štěpánov pod vedením trenéra Allana Petrlíka prožívá jednu z nejúspěšnějších, ne-li vůbec nejúspěšnější sezónu své bohaté kariéry. Vedle vítězství Rabbit Red Jazze (Red Jazz) ve Slovenském derby a Rabbit Breath (Bated Breath) v EJC Million má i velmi solidní vyhlídky pro příští klasickou sezónu, v níž by právě Zamico mohl hrát významnou roli. Po červnovém seznamovacím startu měl čtyřměsíční pauzu, kterou ukončil jistým vítězstvím v Ceně Fitmin Solution na 1400 metrů pro české odchovance a nyní ukázal třídu i proti importům na trati o 400 metrů delší. A ač je synem šampióna sprinterů Amico Fritze (Fasliyev), leží jeho distanční optimum, jistě i díky vlivu matky - vítězky Oaks Rabbit Zamindar (Zamindar), mnohem dál. Příští sezóna nám jistě ukáže kde.
Druhé místo za Zamicem, který v dostihu navíc nosil o 1-2 kg více než jeho soupeři, obsadil slušovický vítěz American Charlie (Myboycharlie), který na vítěze ztrácel 1 3/4 délky, a třetí doběhl favorizovaný Josephino (Pearl Secret).

NN21 zamico2

Double Rabbitu a 100. start Dodybuda

Pro stáj Zdeňka Jandejska to nebyl jediný úspěch dne. Hned v úvodní Ceně Loterie Korunka (hdcp V.k., 1200 m) dokázala tříletá RABBIT MEHMAS (Mehmas) navzdory mamutí váze navázat na předchozí mostecké vítězství a pod Lucií Fialovou lehce vyhrála, 3 3/4 délky před Tanitschkou (Wiesenpfad), které dávala 7 kilogramů.
Ač v dostihu skončil poslední, zmínku si jistě zaslouží i dvanáctiletý Dodybud (Soviet Star) ze stáje The Sons of Sharpour. Pro svěřence Michala Kalčíka to totiž byl jubilejní 100. start kariéry, ve které získal 7 vítězství včetně Svatováclavské ceny před 6 lety, kdy ještě hájil barvy slovenské stáje HONOR Racing.

Druhým vrcholem dne byl Memoriál Josefa Šacha (hdcp II.k., 1800 m), v němž se stylem start-cíl prosadila vítězka Ceny Pat's Music (I.k.) MO MY DREAM (Martillo) hájící barvy svého chovatele Richarda Mädera. V sedle svěřenkyně Filipa Neuberga byl Martin Laube.

Chuchle při své sezónní derniéře patřila ale především dvouletým, jimž nebyl vyhrazen jen vrchol, ale i další dva dostihy. V Ceně EBF (III.k., 1400 m) potvrdil roli favorita čtvrtý z Gerschova memoriálu ASHAT (Shalaa), 3/4 bratr francouzského listed vítěze Apache Spirit (Invincible Spirit). Loni v Deauville za 12.000 € zakoupený hřebec přidal další čárku k výborné podzimní bilanci stáje Lokotrans, trenéra Luboše Urbánka i žokeje Martina Laube.

Nepřehlédněte: Raging Storm potvrdil návrat formy. V Nantes obsadil třetí místo v Classe 2

Cenou společnosti Dibaq - výrobce značky Fitmin (III.k., 1600 m) se pak uzavřel letošní Fitmin Cup, pražský seriál dostihů pro dvouleté koně českého chovu. Závěr vyšel nejlépe hnědce CONNIE (Zazou - Calva, Le Havre), která po druhém a třetím místě z předchozích dílů Fitmin Cupu vybojovala první vítězství. Svěřenkyně Ludvíka Harise je vlastní odchovankyní stáje Buc-Film Jaroslava Boučka a v jejím sedle získala druhé dnešní vítězství jezdecká hvězda chuchelského loučení Bayurzhan Murzabayev.

Žokej, který už má jistý třetí titul německého šampióna, uspěl už v předcházející Ceně společnosti Rychlý převoz (hdcp IV.k., 1400 m) a taktéž s vlastním odchovancem majitele čtyřletým LUCAS WARRIOREM z Görgl's Farm. Václavem Chaloupkou trénovaný čtyřletý valach je svým způsobem unikát, protože ze stejného chovu rodiny Görglových pochází i jeho otec Heretic (Rainbows for Life). Pokud pominu odchovance koně z velkých hřebčínů nevzpomenu si v polistopadové historii na žádný podobný případ.

NN21 lukasw

Tečku za letošní sezónou v Chuchle Areně Praha udělal hnědák stáje IRSAY ZAUKHAN (Rio de la Plata) trenéra Tomáše Váni, který v závěrečné Ceně společnosti Tipsport (hdcp III.k., 1600 m) navázal na 13 dní starý triumf a pod am. Pavlínou Kašparovou vyhrál druhý dostih v řadě. (miv) 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net