Kolesa2Hlavní dostih na závodišti v Kolesách, cross country Cenu společnosti Elektrovasury opanoval devítiletý zástupce stáje Jasna Budapest vedený ž. Josefem Váňou ml. Dostihový den se odehrával na vlně úspěchů domácí stáje Vasury Kolesa a trenérky Pavlíny Sůrové, která připravila vítěze tří dostihů včetně svého nejúspěšnějšího koně Miraina. A Nebrius byl v hlavním dostihu druhý.


Ozdobou startovního pole dvojkové Ceny společnosti Elektrovasury o 85.000 Kč byla účast výborných Budapestě a Shamana (Magnus). Bělouš bohužel neměl svůj den a skončil pátý poslední, zatímco svěřenec Josefa Váni Budapest (Montjeu) zvládl 4700 metrů dlouhou trať dostihu na výbornou a po dvou letech potěšil své okolí vítězstvím. Výborně si ale počínal i domácí Nebrius (Belenus), který skončil o necelou délku druhý. Třetí Jacuzzi (Alhijaz) již sledoval jejich boj s odstupem 10 délek. 

Domácí trenérka Pavlína Sůrová (a tedy stáj Vasury Kolesa) měla dnes velmi  úspěšný den. Nejprve se radovala ze suverénního vítězství svého dosud nejúspěšnějšího svěřence, devítiletého Miraina (Rainbows For Life) v Ceně společnosti Chov Servis Hradec Králové. Trojnásobný vítěz ze sezóny 2011 Miraino se posledních dvou sezónách potýkal se zdravotními problémy a měl jen minimum startů. Letos vstoupil do sezóny koncem června čtvrtým místem ve Wroclavi a v dnešním dostihu si počínal naprosto suverénně, pod vedením Jakuba Kocmana zvítězil zadrženě o nesčetné délky před Mediou (Tribal Instinct) a Floridasem (Security Risk).

Hned v následující Ceně společnosti Střechmont pana Josefa Kárníka lehce zvítězila pod vedením stájové jedničky Cudna Sprawa (Jape), která letos vstoupila teprve do sezóny a své poslední vítězství zaznamenala před více než čtyřmi lety. Klisna porazila kvalitní soupeře na čele s Gemanusem (Magnus) a Neverlandem (Glenstal), který na zdejším závodišti triumfoval v dubnu.

Důkazem velmi dobré spolupráce zdejšího pořadatele dostihů se závodištěm ve Wroclawi byla Cena -Wroclawski Tor Wiscigov konnych Partynice, která byla určena čtyřletým koním polského chovu.  I tuto cross country ovládl svěřenec trenérky Sůrové ježděný Jakubem Kocmanem.  Irvington (Royal Court) si totiž o více než délku poradil s polskou Ura Ura (Roulette) vedenou Michalem Kubíkem a Tematem (Rhodesian Winner) trenérky Kabelkové.

V závěrečném dostihu přes proutěné překážky na 3300 metrů si připsal své premierové vítězství na skocích derby-vítěz Mister Aviation, kterýpod vedením ž. Marka Stromského o více než 3 délky triumfoval. White Motiv nestartoval.

V rovinových dostizích zaznamenal dvě vítězství žokej Milan Zatloukal. Nejprve dovedl k prvnímu životnímu vítězství Rianu Romale (Rosensturm) stáje Patrik ČR v dostihu na 2200 metrů a o třičtvrtě hodiny později  vybojoval půldélkové vítězství s Asharonem (Signe Divin) stáje Hacur, který byl zatížený 64 kilogramy.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking