MaryYeats OaksVrchol mostecké dostihové sezóny, 69. Oaks - Cenu společnosti Severní energetická ovládlo němčické tréninkové středisko. Přestože do dostihu nenasadilo dosud úspěšnější klisny Francii a Patrolu, jejich další svěřenkyně Mary Yeats hájící barvy stáje Ing. Stanislava Chudáčka se pod vedením nestárnoucího Jana Ráji prosadila o třičtvrtě délky nad rovněž výtečně běžící Dally Hit. Jan Rája tak triumfoval v českém Oaks počtvrté, zatímco trenérka Vocásková poprvé. Velkou mosteckou steeplechase snadno ovládl vítěz ze sezóny 2011 Hetman Polny s Janem Kratochvílem v sedle. V Severočeské ceně získal své dosud nejcennější prvenství tříletý Prince Orpen s Bauyrzhanem Murzabayevem v sedle.


Podstatnou část Oaks odvodila Navika (New Approach) premiérově vedená ž. Radkem Koplíkem, ale v posledním oblouku jí zcela došly síly. Druhá polovina cílové roviny se stala záležitostí Mary Yeats (Yeats) a Dally Hit (Ad Valorem) s Martinou Havelkovou. O necelou délku se radoval po třech letech z dalšího triumfu v Oaks Jan Rája. Zajímavostí je, že předchozí jediné vítězství Mary Yeats, která kvůli zdravotním problémům startovala po dvouměsíční přestávce, se rovněž odehrálo na mostecké dráze. Stříbrné umístění je úspěchem pro Dally Hit, která se lepší každým startem. Třetí peníze získala favoritka Lužnice (Kalanisi), a tabulový doběh doplnily Our Duchess (Duke of Marmalade) a teprve podruhé v životě startující Glosa (Saddex). Zbývající dotovaná místa získaly druhá favoritka Money For Danny (Azamour) a Bazalka (King´s Theatre). Mary Yeats zaběhla výborný čas 2:29,78, který je jen o málo horší než loňský rekordní čast Saltanat. Vítězka Oaks  se zřejmě objeví i na startu jeho slovenské analogie, jak v týdnu avizoval Ladislav Vocásek ml.

MaryYeats Oaks

FOTO: První úspěch stáje Stanislav Chudáček v klasickém dostihu zařídil Jan Rája v sedle Mary Yeats

Po dvou letech se opět na zdejší dráze konala i jedničková Velká mostecká steeplechase - Cena společnosti PARAMO na 4500 metrů. Mezi šesti účastníky byl favoritem letos již dvakrát ve Francii vítězný Sokol (Perfect Soul) a hodně se také věřilo All About Cossiovi (Cossio), ale dostihu se též zúčastnil i vítěz ročníku 2011 Hetman Polny (Alhijaz). Nejstarší účastník v poli ukázal, že i v deseti letech umí běžet ve vysokém tempu. Velkou část dostihu se držel na druhém místě, ale půl kola před cílem se dostal do vedení a překvapivě s ním už nikdo nedokázal rovnocenně držet krok. Cílem prolétl o 5 délek před Sokolem a All About Cossiem. Hetmanův majitel JUDr. Jan Červenka se netají tím, že by si chtěl ještě letos udělat se svým úspěšným koněm výlet na závodiště Auteil.

HetmanPolny Mostecka

FOTO: Velká radost Jana Kratochvíla při vítězství s Hetmanem Polnym ve Velké mostecké steeplechase. Mladý jezdec si tak po letošní Prvomájové steeplechase připsal druhé jedničkové vítězství, trenérka Pavlína Baštová již dvanácté

Kvalitní obsazení měla Severočeská cena Hitrádia FM. Početní převahu v ní měli tříletí koně a z jejich ranku také vzešel vítěz, ale nebyl to favorizovaný Honzik (Orpen), který si na zdejší dráze připsal Cenu Jezdectví. Ten se totiž tentokrát nevešel na tabuli a žezlo tříletých převzal svěřenec trenérky Blažkové, reprezentant Stáje Joly a další potomek plemeníka Orpena Prince Orpen, který téměř po taktice start-cíl o více než délku odkázal za sebe dalšího z favoritů Sign of the Zodiaca (Clodovil). Na tabuli se vešli i další dva tříletci - třetí Nine ou Four (Medicean) a pátý Levis Mistral (Medicean), mezi které se vklínil šestiletý Just Fly (Fly to the Stars).

PrinceOrpen Severoceska

FOTO: Prvenství ve sprintérské Severočeské ceně Hitrádia FM docílil loňský šampion Bauyrzhan Murzabayev v sedle tříletého reprezentanta stáje Joly Prince Orpena

Jezdeckou ozdobou mítinku byla účast šampiona ve třech zemích Václava Janáčka. Ten v sedle Peerless Squeaka (Green Tune) proměnil hned svůj comeback na českém závodišti ve vítězství. Mimoto ještě přiměl k třetímu místu v Severočeské ceně Nine ou Four a s Glosou obsadil páté místo v Oaks.

Mezi dvouletými v Ceně EBF se prosadil zástupce stáje Rabbit Trhový Štěpánov Rabbit Mountnelson (Mount Nelson), již předtím čtvrtý v Simsonově ceně. Velmi dobrý výkon podal debutující Lusk (High Extreme), který ukázal silný finiš a doběhl na druhém místě. (mze) 

 

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking