Kolesa2V sobotu se zapojí do letošní dostihové sezóny také závodiště v Kolesách nad Labem. Na programu ve zdejším pěkném dostihovém areálu bude od 13 hodin devět dostihů. Převahu mají překážkové dostihy, kterých bude pět. Mezi nimi jsou i dva vrcholy odpoledne, crosscountry a steeplechase třetí kategorie.


Oba překážkové dostihy jsou dobře obsazeny. Starší krosaři si dávají dostaveníčko v Ceně firmy Frančák na 4000 metrů o 70.000 korun. V sedmihlavém poli je hned několik velmi známých jmen. Bělouš Sokol (Perfect Soul) se může pochlubit vítězstvími i z francouzských drah a přestože se mu letos tolik nedaří, stále musí být braný vážně. Desetiletá Lingarry (Ballingarry) domácí stáje v trenérské péči Radka Holčáka má mnoho zkušeností z velkých dostihů a mohla by je zužitkovat právě v dostihu nižší kategorie.

Spolehlivým skokanem je také Makler (Jape), který v minulosti často měřil síly s nejlepšími. Letos se mu nejvíce dařilo v květnu v Pardubicích, kdy doběhl druhý za Amforou. Po téměř roce se vrací na koleské závodiště Step Dancer (Rainbows For Life), který tu zvítězil v trojkové crosscountry na 4700 metrů. Letos má na svém kontě také druhé místo z Pardubic a patří tedy mezi nejvážnější kandidáty na vítězství. Zapomenout nesmíme na maskota zdejší stáje Miraina (Rainbows Fior Life). Tento jedenáctiletý borec nemá moc startů, ale na domácí dráze zvítězil už šestkrát. Druhou sezónu v Česku běhající Artistomontot (Dom Alco) je zatím nevítězný, ale minule v Pardubicích ho dělila jen krátká hlava od triumfu. Mirax (In Camera) a Sapfó (Rainbows For Life) zatím podávají střídavé výkony, ale tady se jim také může dařit.

Miraino
Zástupce domácí stáje Vasury Kolesa Miraino dokázal na zdejší dráze zvítězit již šeskrát. Letos bude startovat poprvé (foto Šárka Votavová)

Neméně zajímavým dostihem je zkouška čtyřletých steeplerů - Cena Wroclawski Tor Wiscigow Konnych Partynice na trati 3500 metrů o 80.000 korun. O start v dostihu byl zájem a tak tu poměří síly jedenáctka koní. Mezi nimi je například vítězka z Brna Gotscha (Look Honey), v meranských dostizích dvakrát umístěný Trademark (Galileo) nebo jeho tréninkový kolega Journey (Shirocco), který dobíhá do cíle italských dostihů téměř spolehlivě na některém z dotovaných míst. Za poslední dvě sezómy se tu osmkrát umístil. Domácí stáj Vasury Kolesa mí naději v Narolovi (Nowogrodek), minule čtvrtém ve Wroclawi.

Sázkové kurzy Betino na Cenu firmy Frančák:
2,25:1 - Step Dancer
3:1 - Miraino
4:1 - Mirax
5:1 - Artistomontot
6:1 - Lingarry
7:1 - Sokol, Makler
8:1 - Sapfo

Sázkové kurzy Betino na Cenu Wroclawski Tor Wiscigow Konnych Partynice:
2,4:1 - Journey
4:1 - Trademark, Narol
5:1 - Gotcha, Tellur
8:1 - Cherries
10:1 - Rideri Cross, Cerokez
12:1 - Luk. Manol
15:1 - Shelly
(mze)

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking