Amga River OaksV neděli krátce před půl pátou odpoledne bude odstartováno na závodišti v Karlových Varech 71. Oaks Holdingu Rabbit CZ o 550.000 korun. Změří v něm síly tucet klisen včetně dvou zahraničních účastnic. Z domácích klisen nechybí v klasických dostizích úspěšné Krasava, Sedmikraska, Rabbit Percy a Venillia, stejně jako Listed vítězka z Bratislavy Florentina a hrdinka největší pražské předzkoušky Diredawa. Trenéry zmíněných klisen jsme požádali o vyjádření, jak na tom jejich naděje do čtvrtého klasického dostihu sezóny několik dní před dnem D jsou.


Petr Juránek (Rabbit Percy, Latigera):
Obě naše  klisny jsou na tom dobře, v práci se mi obě líbily. Nemůže jednoznačně říci, která z nich je lepší. I když já osobně si myslím, že je to Percy, byť podle výsledků to teď  vypadalo na Latigeru. Každá z našich klisen je totiž jiná – Latigera je dělnice a má závodnické srdíčko, i když třeba ta výkonnost není taková, zatímco Rabbit Percy, když se jí něco nelíbí, tak to dá hned najevo a nepodá takový výkon. Největšími soupeřkami by měly být klisny umístěné v debry – tedy Krasava a Sedmikráska, a také vítězka Napajedel Diredawa. Byl bych samozřejmě rád, abychom tyto klisny trochu potrápili a dostali se v cíli mezi ně, nebo je dokonce porazili. Ale pokud jim budeme důstojnými soupeři, tak nebude vadit, jestli budeme druzí, třetí nebo pátí, proti takovým klisnám bude úspěchem být na tabuli.

Michal Lisek (Sedmikraska) – Sedmikraska je v pořádku a jen na tom dobře. Myslím, že stejně jako na tom byla před Českým derby. Jdeme do dostihu vyhrát. Bude to samozřejmě o průběhu a také štěstí, aby se v dostihu něco nepřihodilo nečekaného. Za soupeře považuji všechny koně, v dostihu jsou nejlepší tříleté klisny, tak nikoho nepodceňuji.

Allan Petrlík (Diredawa, Tialine): Obě kobylky byly po posledních dostizích v pořádku. Diredawa byla pokaždé dobře odježděna a je to poctivá kobylka, vydá ze se všechno. Obě klisny jsou na tom před Oaks dobře, já bych byl spokojený, kdyby se obě umístily na tabuli. Dostih se jeví jako vyrovnaný a otevřený, za soupeřky považuji Sedmikrasku, Krasavu a německou klisnu.

Martina Růžičková (Venillia): Naše Venillia je krásná a šikovná kobylka, ale určitě jsou v poli lepší. Nicméně věřím, že nedá v dostihu kůži zadarmo. Paní majitelka je rozumná a má ji ráda, proto jaká je, takže i kdyby nebyla Venillia v cíli vepředu, tak to nebude tragédie. Ale věřím, že pokud bude dobrý průběh dostihu, že se Venillia rozdá a že bude bojovat. Je to úžasná klisna s výbornou povahou, bezproblémová na ježdění, na ošetřování, na cokoliv. Teď nás jen trochu pozlobila se žraním. Začala měnit zuby, ale strouháme ji do krmení mrkev a jablka, abychom ji trochu na krmení nalákali. Takže by to na ni nemělo mít vliv.

Ladislav Vocásek ml., zástupce tréninkového střediska Němčice (Krasava): Krasava byla po derby trochu zdrblá. Běhá prvním rokem a absolvovala během dvou měsíců čtyři starty na vytrvaleckých tratích. V derby si trochu šáhla na dno. Měla po něm odpočinek, ale odpracovala všechno, co měla. Zdá se nám, že už není v takové formě jako před derby. To byl asi její vrchol v sezóně, takže bychom nyní byli spokojení za umístění do třetího místa. Předpokládáme, že o vítězství budou bojovat Sedmikraska s Diredawou. A špatná nemusí být ani německá klisna, která byla druhá v Baden-Badenu.

Greg Wroblewski (Florentina): Před posledním Florentiným startem bylo u nás špatné počasí, nedalo se moc trénovat, a proto jsme ji poslali do dostihu do Karlových Varů pro udržení formy. Nedopadlo to sice moc impozantně, ale Florentina je v cajku a stala se z ní velmi klidná klisna. Zatím ale nevím, co to znamená, jestli to bude pro Oaks špatně, nebo dobře. Distance by měla být pro nás dobrá. Podle výsledků klisen v Českém derby je zřejmé, že naše soupeřky jsou moc dobré. Kvalita Oaks bude na velmi dobré úrovni. Za největší  kandidátky Oaks považuji Krasavu a Sedmikarsku, která mi projevem připomíná mého bývalého svěřence Pegase.  A výborná je také Diredawa. Kdyby tedy byla Florentina do čtvrtého místa, nebyla by to velká prohra, ale samozřejmě, že jako každý trenér chci vyhrát.  Oaks může klisna běžet v jedné zemi jen jednou… 


Michaela Zemanová

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net