karlovy varyNedělní dostihový den v Karlových Varech se začátkem ve 14:30 hod. nabídne především čtvrtý klasický dostih sezóny, 71. Oaks Holding Rabbit CZ, ale i dalších sedm zajímavých zkoušek. Druhým vrcholem odpoledne je tradiční Lázeňská míle Mikropu Čebín, jejíž startovní listina obsahuje devět zajímavých jmen.


Z devíti účastníků Lázeňské míle Mikropu Čebín mající statut dostihu druhé kategorie vyčnívají dvě jména - Dally Hit (Ad Valorem) a Master of Gold. Svěřenkyně trenérky Ing. Ivany Pejškové má letos výbornou fazónu, neprohrála poslední tři vystoupení na dostihové dráze. Jejím posledním triumfem je Letní cena klisen konaná právě na závodišti ve Dvorech, kde o více než délku porazila Sapsiree. Svěřenec Grega Wroblewskiho Master of Gold (Gold Away) se chystá ke svému osmému letošnímu startu a jako vítěz šel do dekorovacího centra při posledních dvou zkouškách.  A neztratil se ani při svém návratu do jedničkové společnosti ve Velké květnové ceně, kde doběhl čtvrtý, jeden a půl délky za triumfujícím Chardonney Tcheque.

Lázeňská míle je sezónním debutem pro loňskou vítězku Memoriálu R. Deyla a umístěnou v klasických dostizích Cassii (Alexandros), která naposledy startovala  v loňském ročníku dostihu, kde doběhla čtvrtá. Vítěz Slovenského derby Love Me (Egerton) byl naposledy ve dvojkové společnosti poražený hodně zatíženým Master of Goldem a Thailandem (Lord Of England), který se neustále zlepšuje. Hello Hobby (Intense Focus) se letos již třikrát umístil, nejvíce se mu dařilo v květnu v Mostě, kde doběhl druhý za Dally Hit.

Dally Hit
Výborná Dally Hit má velkou naději připsat si v neděli v Karlových Varech čtvrté letošní vítězství (Foto: Petr Guth)

Dostihu se zúčastní také trojice koní v klasickém věku. Nejznámějším z nich je druhý z Velké jarní ceny Luck Ahead (Dream Ahead). Jarahi (Lope De Vega) se poprvé ukázal tuzemskému publiku šestým místem v Tattersalls Mile a velkou neznámou je Approcaillis (New Approach) nového majitele v českém turfu Vartana Vartanova. Ryzák byl připravovaný na ostrovech trenérem Callaghanem a jeho nejlepším výsledkem v kariéře je dubnové vítěztsví v Dundalku pod Kierenem Fallonem v handicapu na 1200 metrů. 

Dalším dvojkovým kláním ve Varech bude Cena Renomia Agro na 2000 metrů. Osmý z Českého derby Golden Devil (Pop Rock) bude čelit snahám mj. letosního dvojnásobného vítěze Shahnour Aznavour (Azamour), rovněž dvojnásobné vítězky Dang Gii (Lawman), naposledy třetího v Hamburku Soliniho (Paolini) nebo spolehlivého Khalidora (Lomitas).


Sázkové kurzy Betino na Lázeňskou míli Mikropu Čebín:

2,5:1 - Master of Gold, Dally Hit
6:1 - Cassie
7:1 - Thailand
8:1 - Love Me, Luck Ahead, Jarahi
10:1 - Approcaillis
12:1 - Hello Hobby

Sázkové kurzy Betino na Cenu Renomia Agro:
3,5:1 - Shahnour Aznavour, Golden Devil
4:1 - Dang Gia
5:1 - Solini, Khalidor
6:1 - Ciocco Wonder
10:1 - Santa Padrona


(mze)


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking