Kolesa2Včerejší smíšený dostihový den na koleském závodišti se odehrával za letního vedra a v osmi dostizích se nikdo z jezdců a trenérů nedokázal prosadit dvakrát. Závěrečný dostih přes proutěné překážky byl zastavený z důvodu ležícího jezdce na dráze. Ve steeplechase pro čtyřleté koně se prosadila trenérem Žaludem pro stáj Quartis-Zámecký Vrch připravovaná Cherries s J. Sovkou, zatímco trojkovou crosscountry opanoval pod vedením ž. Nováka Makler trenérky Junkové a stáje EŽ Praha a.s.


V Ceně Wroclawski Tor Wiscigow Konnych Partynice pro čtyřleté koně na 3500 metrů o 80.000 Kč se věřilo italskými překážkami prověřeným Journeyovi (Shirocco) a Trademarkovi (Galileovi), ale ti nakonec uzavřeli výsledkovou listinu. O tři délky se v dostihu prosadila a první překážkové vítězství ve své kariéře získala Cherries (Look Honey), předtím druhá ve steeplechaase v Brně za Finés. Druhé místo získala dubnová vítězka z Brna Gotcha (Look Honey) a třetí místo patřilo Manolovi (Suteki Shinkusekun), nejstaršímu potomku výborné překážkářky Mikeily, polosestry Mandarina. 

Cena firmy Frančák, čtyřkilometrová  crosscountry o 70.000 korun, se stala kořiští jednoho ze dvou nejstarších účastníků v poli, desetiletého Maklera (Jape), který tak zvítězil po téměř dvou letech a znovu v Kolesách. Dvě a půl délky za ním doběhl Mirax (In Camera) a až třetí proběhl cílem favorizovaný Step Dancer (Rainbow For Life), který tu loni dokázal trojkový dostih vyhrát. Lingarry (Ballingarry) ztratila v dostihu jezdce a domácí Miraino nestartoval.

V rovinové části programu se podařilo pětileté reprezentance stáje Zeas Staré Hradiště Playmoně (Moonjaz) neprohrát ani pošesté za sebou a zůstává tedy od loňského dubna neporažená. V Ceně firmy pana Jaroslava Jiráně na 1600 metrů dominovala pod vedením Jana Ráji bezmála o tři délky před Sheby Jailem (Stormy Jail). (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking