SedmikraskaHádanka s názvem "Kdo vyhraje 71. Oaks Holdingu Rabbit CZ?" byla dnes rozluštěna na závodišti v Karlových Varech krátce po půl páté. V kvalitně obsazeném klasickém dostihu nechyběly obě klisny úspěšné před měsícem v Českém derby. Tentokrát ale nebyla lepší Krasava, nýbrž reprezentantka DS Pegas Sedmikraska, která na měkké dráze dominovala pod vedením Petra Foreta před zástupkyní českého chovu Venillií. Druhý rok trvající spolupráce majitele DS Pegas Ing. Trávníčka a trenéra Michala Liska slavila první klasické vítězství. Pro trenéra Liska je to druhý úspěch v klasickém dostihu, stejně jako pro žokeje Petra Foreta.


Sedmikraska (Excellent Art) prokázala velkou stálost výkonnosti, ze šesti startů byla zatím nejhůře čtvrtá, a to při měření sil s hřebci a valachy v Českém derby. A také vyniká univerzálností, dokázala zvítězit v Memoriálu R. Deyla na 1400 metrů a dnes v 71. Oaks Holdingu Rabbit CZ o kilometr delším. Na Sedmikrasku se snažily soupeřky v cílové rovině zaútočit, ale ta cválala neúnavně dál a nakonec zvítězila o délku a čtvrt před svěřenkyní trenérky Růžičkové Venillií (Rosensturm), která si také drží stálou formu a vysokou výkonnost. Od svého druhého dostihu startuje jen mezi nejlepšími vrstevnicemi a nebyla mezi nimi horší než třetí. Třetí místo v Oaks putuje na Slovensko zásluho Saintnixy  (Dalghar) vedené Milanem Zatloukalema a milým překvapení je čtvrté místo další reprezentantky českého chovu Willian (Tiger Cafe), která zatím měřila síly s elitou klisen jen jednou. Tabulový doběh uzavřela německá Elbflorenz (Champs Elysees) a poslední dotovaná místa si připsaly preferovanější Krasava (Moonjaz)  a Florentina (Belenus). Zklamáním je předposlední místo v posledních třech startech neporažené Diredawy (Access To Java).  

Druhým vrcholem odpoledne byla Lázeňská míle Mikropu Čebín o 100 tisíc korun. O tempo v dostihu se strali Jarahi (Lope de Vega) a Thailand (Lord of England), ale v cílové rovině předvedla z klubka pole silné zrychlení výtečná Dally Hit (Ad Valorem) stáje Hippolit Star a pětiletou svěřenkyni Ing. Ivany Pejškové nedokázal počtvrté za sebou nikdo porazit. Druhý doběhl o dvě a půl délky zpět zlepšený Hello Hobby (Intense Focus) a třetím místem se etabloval mezi špičkovými koňmi Thailand. Na spolufavorita Master of Golda (Gold Away) zbylo čtvrté místo.

Ani nejvyšší hmotnost v poli 61,5 kilogramu nezabránila svěřenkyni trenéra Hulínského Dang Gie (Lawman) ve třetím letošním triumfu, tentokrát ve dvojkové Cena Renomia Agro na dva kilometry. V závěru sice na klisnu dotíral spolehlivý Khalidor (Lomitas), ale nakonec odešel poražený o krk. Milým překvapením bylo třetí místo tříleté Santa Padrony (Muhtathir), která dokázala o tři délky porazil účastníka Českého derby Golden Devila (Pop Rock). Poslední skončil v dostihu po aktivním průběhu Shahnour Aznavour (Azamour).

Mezi juniory v úvodní Ceně DZS Struhařov na 1200 metrů se prosadil při svém druhém životním startu účastník Simsonovy ceny Duke of Darhorse (Duke of Marmalade) stáje DAR, který o 4 délky porazil pegasovského bělouše Gold Evasive (Evasive), který předešlé dva starty absolvoval na francouzských drahách. Na své tři týdny staré vítězství na zdejší dráze navázal v 1400 metrů dlouhé Ceně PRIMO Josef Chejn s.r.o. Pale Martini (Kandahar Run) stáje Tahlo Šefraný, který o délku za sebou zanechal Alfa Wolfa (Amadeus Wolf) a málo zatíženého Herboise (Scyris). Dvoukilometrovou Cenu DUX Josef Chejn s.r.o. vyhrál nedávno vyučený Michal Hrouda v sedle Gloryland (Samum) stáje Tax-Reform a připsal si tak první vítězství bez zkratky "žk."

Mítink v Karlových Varech čítal také dva překážkové dostihy. V Ceně Jatky Český Brod a.s. se prosadila pod vedením ž. Josefa Váni ml. Silk stáje Jasna před Terapenou (Belenus) a Rekim (Look Honey). Úspechem skončil přechod čtvrtého z loňského Saint Legeru Lorpena (Orpen) stáje Jeso na překážky. Hnědák si pod vedením ž. Jaroslava Myšky totiž připsal vůbec první životní vítězství a v Ceně Mydlářky Benešov a.s., steeplechase na 3700 metrů, o 3 délky porazil favorizovaného Amadeona (Amadeus Wolf).

Michaela Zemanová

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking