V neděli jsem se byl podívat v Praze na Českém derby. A  musím říct, že se mi tam strašně moc líbilo. Byla tam spousta lidí a skvělá atmosféra, to je něco, co v Německu na dostizích nyní tak neznáme. A  viděli jsme taky moc dobré derby. Myslím, že v něm vyhrál ten nejlepší kůň, a to je pro takový dostih a derbyročník hodně důležité.


Celá cesta do Prahy se tentokrát povedla. Když jsem loni byl čtyři měsíce v nemocnici, moc mi chyběla lidská společnost, v Praze jsem se cítil moc dobře. A nejenom na samotných dostizích, přespal jsem u Salvatora, jako v dobách, kdy jsem tam jezdil na dostihy, prošli jsme se noční Prahou, celé to byl perfektní zážitek. Možná až na ceny v nákupním centru v Paladiu, značkové oblečení je tam podstatně dražší než v Německu.

Na závodišti jsem samozřejmě viděl i změny z posledních let – změnilo se to ve vážnici a v zázemí, uprostřed je bůhvíproč žralok, ale jak říkám, hlavně mě oslovila ta uvolněná atmosféra, jako by se nic nedělo.

Tady se teď soustředíme hlavně na derby v Hamburku. Podle mě to vypadá na hodně otevřený dostih, protože dva nejlepší  koně v ročníku na startu nebudou, chybí jasný vítěz Union Rennen o Wöhlerův vítěz z Chantilly. Mezi  ostatními je to vyrovnané, pro sázkaře je ten dostih hodně zajímavý. Já budu určitě přát trenéru Carvalhovi. Jeho koně jsem ještě jako dvouletého jezdil v práci, ale bude to mít těžké.

V Hamburku vždycky záleží na tom, jaká bude půda. Posledních deset let je tam ta obávaná bažina netrápila, ale včera pršelo a bylo 15 stupňů, dnes prší zase a je 14. Jestli ale os zítřka pršet nebude, mohlo by to nakonec dopadnout dobře i letos.

Včera jsem se byl v Hamburku podívat na otočku, máme to celkem blízko, znovu se tam chystám zítra i na víkend. Atmosféra na dostizích, to byl ale pro mě docela šok. Byl jsem nedávno v  Kolíně, v Magdeburku  nebo v Praze, ale nikde nebyla tak špatná atmosféra. Mají tam povoleno jen tisíc diváků, včera jich bylo tak pět set. Oni při tom mítinku měli problémy s návštěvami ve všedních dnech i v minulosti, ale tentokrát to byl smutný pohled, snad se to o víkendu zlepší.

Měl jsem včera v Hamburku i svou roli,  tahal jsem čísla pro účastníky derby. Dlouho tuhle roli měl Hein Bollow, teď jsem dostal možnost já a ať dostih dopadne jakkoli, můžu říct, že jsem vytáhl číslo vítězovi. Těším se, že se při dostizích zase podívám mezi žokeje, pořád mám pocit, že do cimry mezi ně patřím, a cítím se tam dobře.

zaznamenal Petr Guth    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net