letnicena1Již tři sezóny patří čtyřletá hnědka ze stáje dr. Evy Nieslanikové ACHIRD (Archipenko) k elitě českých klisen. V dosavadních 14 startech sice dosáhla řady úspěchů včetně čtyř listed umístění, dosud jediné vítězství ale získala před dvěma lety v debutu v mosteckém dostihu pro nezvítězivší dvouleté. Dnes v karlovarské 18. Letní ceně klisen - Ceně Karlovarského kraje (II.k., 3+ kl., 2000 m) získala první velký triumf.

Ten byl výsledkem nádherného souboje s tempo udávající Mo My Dream (Martillo) s Michaelem Demem, na kterou 600 metrů před cílem Achird s Milanem Zatloukalem zaútočila a po celou rovinu trvajícím souboji svou soupeřku navzdory pětikilogramovému znevýhodnění o 1/2 délky porazila. Třetí doběhla Crush On Me (Red Dubawi), která ztratila 3 délky na startu, čtvrtá Storm de Nuit ( Vespone) a až pátá favorizovaná Franceska Bella (Kingston Hill).

Jezdecký double pro Jiřího Chaloupku

V úvodním handicapu Cena společnosti Tipsport (III.k., 3+, 1400 m) potvrdil pětiletý ADMIRAL PIETT (Wiesenpfad) stáje Sokrates  z lotu Václava Chaloupky růst formy a po pětkovém vítězství v úvodu sezónu a druhém místě ve čtyřkách dnes s Jiřinou Andrésovou vyhrál trojkový dostih. Úspěšný den měl i trenérův synovec Jiří Chaloupka, který získal double, když nejprve dovedl vítězně do cíle čtyřletou MELANII (Jukebox Jury) Gunthera Vicka připravovanou Pavlem Hlavatým v Ceně agentury Boom (hdcp IV.k., 3+, 2400 m) a v předposledním dostihu dne Ceně EBF (3, 1600 m) klasicky umístěnou, ale dosud nezvítězivší RABBIT COULSTY (Coulsty) Rabbitu Trhový Štěpánov, připravovanou Allanem Petrlíkem.

Nepřehlédněte: Nagano Gold sedmý. Po ztrátě na startu porazil jen jednoho soupeře

Někdejší špičkový dvouletek z chovu Jiřího Charváta RES JUDICATA (Jukebox Jury), dnes šestiletý bělouš reprezentující stáj EXCELENT-K s.r.o. Liberec, proměnil první start pod přípravou Tomáše Váni ve velmi lehké šestidélkové vítězství v trojkové Ceně hejtmana Karlovarského kraje (3+, 2000 m) a pod Vendulou Korečkovou si připsal již sedmé vítězství kariéry. Dalším sériovým vítězem, který dnes vylepšil svou bilanci, byl sedmiletý bělouš  stáje B & P int. OPINION MAKER (Zoffany) trenérky Pejškové, jehož k pátému vítězství kariéry v Ceně společnosti Insia a.s. (hdcp II., 1600 m) dovedl Michal Hrouda.

letncena2

Tečku za dnešním mítinkem udělal další vítězný bělouš SORBET (Silver Whistle), který po boji vyhrál s Taťánou Mášovou čtyřkový handicap Cenu Tor Cheb (3+, 1600 m) a stáji FVE - Relay JK Levín a trenéru Kalčíkovi získal druhé letošní vítězství. (miv)