V Německu se o víkendu rozběhla nová sezóna na travnatých drahách. Myslím, že všechno je nachystáno tak, jak bylo potřeba, a můžeme se na dostihy na trávě těšit. Je pravda, že v posledních týdnech hodně málo pršelo, ale nemyslím, že by to bylo  pro první týdny dostihů nějak na závadu. Jsem si jistý, že třeba teď v Düsseldorfu bude všechno dobré.


Co mě vyloženě nadchlo v zahraničí, to byla zpráva o tom, že Olivier Peslier bude jezdit pro trenéra Fabreho ve Francii. Právě Andre Fabre byl dlouho známý tím, že sázel na mladé a hodně talentované kluky, kteří po odchodu od něj budovali  své kariéry jinde. Peslier, to je vlastně moje jezdecká generace, a taky u Fabreho svého času udělal své zkušenosti. Po něm se tam vystřídala další velká jména francouzských dostihů, byli tam třeba Pasquier nebo Guyon... Jenže velký talent francouzského turfu Boudot má dnes úplně jiné starosti a možná půjde dokonce do vězení, a ani ve Francii evidentně moc mladých kluků k dispozici nemají. A tak se dohodli matadoři a já věřím, že zase vytvoří úspěšný tým. Peslierovi moc přeju, aby se z toho stala další úspěšná spolupráce.

Hodně mě potěšil taky výsledek nedělního Hong Kong Derby. V Hongkongu  se teď hodně bojuje s další vlnou covidu a plánované mezinárodní dostihy na jaře byly zrušené, zůstane to tam nějakou dobu pro cizince zase zavřené. Ale Romantic Warrior, který vyhrál derby, to bude podle mě další velká hvězda, kterou tam mají. V minulém startu sice prohrál, ale to mě hodně špatný průběh, jinak byl neporažený a v derby ukázal proč. Jeho žokej Karis Teetan měl v Japonsku stejného agenta jako já, takže k němu mám blízko a hodně jsem mu v tom derby fandil. Zrodil se tedy výsledek, z kterého jsem měl velkou radost a doufám, že o tom koni ještě dál hodně uslyšíme.

Ale zvědavý budu i na sezónu ve Švýcarsku. Ze Svatého Mořice jsem měl hodně dobré pocity a rád bych se dnes trochu zastavil u Miroslava Weisse. Dnes je ve Švýcarsku snad 150 dostihových koní v tréninku a on jich má v přípravě přibližně třetinu. Když si vezmete, že stáj s bratrem vybudovali po odchodu ze Slovenska vlastně z ničeho, je za ním vidět veliká práce a i když už se ozývaly taky úvahy o tom, že by mohl skončit, já věřím, že to ještě nějakou dobu potáhne. Pro švýcarské dostihy je strašně důležitý..."

Zaznamenal Petr Guth
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net