Sezóna u nás doma skončila a Honza Faltejsek v jejím závěru potvrdil letošní formu. V tom úplném konci vlastně vyhrál, co se dalo a zaslouženě obhájil loňský šampionát. Pro mě bohužel skončila sezóna jen u televize, sleduji doma všechny možné dostihy, starty našich koní v zahraničí a třeba taky Bajuržana Murzabajeva v Německu.


Jeho výsledky jsou tam výborné. Řekl bych, že v jeho případě je to především výsledek tvrdé práce a poctivého přístupu, který měl k ježdění od začátku. Právě to ho dostalo tam, kde dnes je. Je to jezdec se silovým finišem, který koně umí podpořit do posledních metrů, a když ho sledujete, je vidět, že řadu dostihů vyhrává právě tou podporou koně v posledních metrech.

Bylo hodně sympatické, že přijel na poslední mítink do Prahy, když se mu ta cesta hodila a cestoval do Mnichova. Dlouho u nás nebyl a určitě tu stále má spoustu kamarádů a lidí, co mu fandí, takže to asi pro něj byla vítaná návštěva. Bylo ale moc dobré ho tady  zase vidět, i v Praze ostatně v dostizích zase ukázal svou velkou kvalitu.

Na překážkách v Itálii se nyní běhá v Trevisu, a to je regionální dráha, na kterou se nikdo obzvlášť netěší, běhají tam horší koně a tak tam není dvakrát co sledovat. Já budu hodně zvědavý na naše koně v Cagnes Sur Mer, kam místo mě odjede jako žokej Pavel Složil. Má v posledních týdnech výbornou formu, vyhrál přece pardubickou, a teď naposled taky dva dostihy ve Wroclawi. Doufám, že podobně bude pokračovat i ve Francii.

Ve Francii jsem samozřejmě nyní sledoval 48 hodin v Auteuil a i ten mítink potvrdil, že trenér Nicolle ve Francii vládne a kraluje i ve většině velkých dostihů, ostatní se vedle něj tak trochu propadli do ústraní.   Další patrná věc ve Francii na překážkách je nástup mladých jezdců. Třeba bratři Zulianiové jezdili přes ten víkend prakticky všechno, zkušený Lestrade měl třeba dvě tři jízdy za odpoledne. Je vidět, že to je trend,  který má ve Francii zelenou.

Zaznamenal Petr Guth    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net