Janacek4Ve Španělsku se nám rozběhla sezóna na trávě a dostihy naštěstí běží bez problémů. Z Dubaje jsem se vrátil s tím, že jsem se tam nedostal do akce tak, jak bych si představoval. Nakonec to celé byla spíš taková pracovní dovolená. Práci jsem tam měl dobrou, ale do dostihů jsem se neprosadil. Naskočil jsem v průběhu rozběhnuté sezóny, a prosadit se tam se ukázalo nereálné, a tak jsem tam skončil dřív, než  jsem původně předpokládal.


Tady ve Španělsku se toho za poslední měsíce moc nezměnilo, život se ale už vrací k normálu a za to jsme rádi. Je tady sice ještě problém s možností cestovat mezi regiony, ale dostihy už se konají před diváky, jsme tady asi první sport, kterému se to povedlo. Poslední zimní dostihy v San Sebastiánu se myslím konaly bez omezení, v Madridu prozatím může na dostihy sedmdesát procent kapacity závodiště.  Myslím, že nyní se pro lidi otvírá také tenis v Barceloně, to by měla být druhá sportovní  akce, kam se tu diváci dostanou, ale dostihy byly první.

Ve stáji, s kterou mám kontrakt, nemáme letos moc tříletých, a tak se budeme soustředit spíš na starší koně, snad přijdou kvalitní výsledky.

Výjezdy do ciziny v těchto dnech ještě moc neřeším. Měl jsem pozvánku do Švýcarska, ale byly tam nejasnosti s karanténou a testy, a tak jsem prozatím cestování odložil. Do našich zemí bych se snad měl dostat na slovenskou Velkou jarní cenu, doufám, že za další tři týdny se i tam situace více rozvolní.  Každé cestování je  teď pořád dost složité, jak se mění opatření a taky možnosti cestování. Samozřejmě jednodušší je to tam, kam se dá dostat auty.

Byl jsem dost zvědavý na první starty nejlepších českých koní ve Francii, ale Nagano Gold bohužel neběhal. Věřím, že by to nebylo špatné, soupeři nebyli rozběhaní a myslím, že trenér Luka by ho měl nachystaného. Uvidíme, kde se nakonec objeví. Mile mě překvapil při první letošním startu Subway Dancer, naznačil, že by mohl být zase lepší než na konci minulé sezóny, a rád se taky dívám na starty našich koní na překážkách ve Francii. Ty dostihy se mi líbí o moc víc než italské překážky a těší mě, když se koně od nás prosadí i tam...

Když sleduji dostihy ve světě, zdá se, že se toho zatím tak moc neděje. Kvůli koronaviru se měnila řada termínů, a tak není jednoduché všechno sledovat. Je dobře, že už se to rozběhlo také v Česku,  řekl bych, že zatím vyhrávají ti trenéři, co vyhrávají na začátku sezóny normálně, žádné velké překvapení. Pro lidi u koní je ale hlavně důležité, že se v Česku a na Slovensku běhá a aby se všechno co nejdřív vrátilo do starých kolejí, aby si všichni mohli vydělat na živobytí.

Zaznamenal Petr Guth    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net