Janacek vaclavPo dostizích v Madridu jsem druhou říjnovou neděli běžel ještě v rajtkách  pryč, abych mohl v autě sledovat Velkou pardubickou, ale musím přiznat, že tentokrát pro mě těm dostihům chyběla taková  nějaká jiskra. Tento ročník na mě neudělal tak dobrý dojem, jako některé minulé, neprožíval jsem takové emoce. Doufám, že zranění kluci se ze svých zranění co nejdřív vylížou a budou v pořádku, a že příště na mě udělá Velká zase lepší dojem.


Na poslední cestu do Čech při dostizích se chystám příští týden do Mostu. S postupující sezónou je cestování nějak složitější, těch leteckých spojení ubylo, je jich míň a jsou taky dražší, takže to vůbec není nic jednoduchého. Tady ve Španělsku jsme měli poslední takový velký test vytrvalců, ale my se bohužel na těch 2400 metrů neprosadili tak, jak bylo třeba, náš závěr už nestačil.

Ve Španělsku se ale na trávě běhá ještě v říjnu a v listopadu a přál bych si tu ještě vyhrát pár větších dostihů, aby se povedlo sezónu uzavřít co nejlíp. Po loňské odmlce se pak mají vrátit dostihy taky na jih do Sevilly, kde by měli běhat v prosinci, ale zatím ještě nemáme nic, co by bylo více konkrétní. Já letos o šampionát bojovat nebudu, už když jsem přišel na jaře z Dubaje, bylo mi jasné, že to letos nevyjde. Těsnější pořadí je okolo druhého místa, jenže ono není moc důležité, jestli je člověk druhý nebo třetí, určitě bych raději dal přednost ještě nějakým solidním vítězstvím. Naše stáj se taky bude chystat na dostihy do Maroka a chceme ještě objet i nějaké další zahraničí.

Nepřehlédněte: Kombinovaný titul už má v kapse, nyní bojuje o ten nejprestižnější. Stane se Egerton šampiónem rovinových plemeníků? 

Ze světových dostihů mě samozřejmě zaujal Vítězný oblouk. Ponntos mě tam vážně nadchl, klobouk dolů před jeho výkonem v té konkurenci. Budu moc zvědav, co s ním vymyslí dál. V Paříži totiž potvrdil, že to je výborný kůň, vždyť ostatně v tom dostihu při změření měl vůbec největší rychlost ze všech účastníků.

To odpoledne v Paříži vůbec přineslo pár zajímavých výsledků. Hlavně ten z Vítězného oblouku, to bylo překvapení. I když možná ne tak docela, Torquator Tasso byl v Německu vyzkoušený a vyhrával tam, nebyl jenom vyzkoušený venku. Možná si po jeho úspěchu drbali hlavy u trenéra Prescotta, jejich Alpinista v létě Němce v Berlíně porazila, třeba to mohla zopakovat. Když jsem se viděl s jejím žokejem Morrisem, říkal, že ji budou chystat do Oblouku příští rok, tak uvidíme. Pro Němce to vítězství může ale hodně udělat, ten jejich turf se v posledních letech nevyvíjel moc dobře, ten úspěch jim snad pomůže i do dalších let...

Zaznamenal Petr Guth    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net