BailandoTřetí nedělí dnes pokračovala dostihová sezóna v Conseq Parku ve Velké Chuchli. Ani tentokrát nebyl na programu žádný jedničkový dostih, hlavní zkouškou byl dostih s kuriózní propozicí Cena běloušů CK Martin Tour, který nebyl odběhnut v tradičním termínu kvůli zrušení loňské poslední neděle. Navzdory nízké důvěře sázejících se v něm prosadil předloňský vítěz Bailando (Groom Dancer) ze stáje Luka-Mandak.

Pro další vývoj sezóny se ale více než toto dvojkové klání s pěti startujícími jevil zajímavější čtvrtý dostih dne Cena 80 let vozovny Vokovice (III.k., 1600 m, 60.000 Kč), na jehož startu se sešla početná sestava koní s ambicemi na účast v klasických zkouškách. Hned po startu se vedení ambiciózně ujala debutující Litera (Excellent Art), kterou Tomáš Janda koupil jako ročku po Tattersalls Ireland Yearling Sale za 7 tisíc euro. Klisna pod vedením žk. Macha si vypracovala až desetidélkový náskok, ale na konci oblouku začala bočit a jak se později ukázala, příčinou bylo zranění tak vážné, že nadějná klisna musela být utracena.  V cílové rovince nastoupil Win for Us stáje Rabbit Trhový Štěpánov a překvapivě na jeho zrychlení nenašel žádný ze soupeřů pádnou odpověď. Hřebec, který se tak rehabilitoval za předchozí start, kdy odmítl vstoupit do startovacích boxů (byť ani tentokrát to nebylo jednoduché) je třetím letošním vítězem z prvního ročníku Egertona (Groom Dancer) a čtvrtým ze stáje Rabbitu.

Dvě vítězství získala v neděli stáj Yoko a to i díky Mr Dariovi, ještě nedávno nabízeném na našem serveru k prodeji, se čtyřletým Byskovicem (Jeremy) slavil v trojce na 1800 metrů trenér Jiří Michal první vítězství pro stáj A 3 J Family. Slabou náplastí za fatální zranění Litery bylo pro stáj DS Pegas vítězství vlastního odchovance Pana Kuky (Poliglote), tříletého syna někdejší vítězky Velké červnové ceny Peinture Naive (Wagon Master) ve čtyřce na 1800 metrů.

Foto Petr Guth, další snímky z nedělní Chuchle najdete zde.     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net