BrnoV sobotu v Brně byla zahájena sezóna venkovských závodišť. Brněnští pořadatelé připravili pro první z tamních plánovaných 4 mítinků standardní program, sestávající z 5 rovinových a 3 překážkových dostihů.

Nejlépe dotovaným rovinovým dostihem byla trojková Jarní moravská míle - Cena Lokotrans s.r.o. na 1600 metrů o 45 tisíc korun, ve které se jistě prosadila šestiletá Ray of Lightova dcera Cincér ze stáje Krásno-Podhányi s Jiřím Chaloupkou v sedle před předloňským vítězem Ceny Masise Decorusem (Varadar) a loňským účastníkem derby Nucals Star (Danehill Dancer).

Na překážkách zaujalo double stáje DS Pegas v podání Bleska (Birdstone) a Esa (Proud Citizen), který získal Jarní brněnskou steeplechase - Pohár hejtmana JM kraje o 60 tisíc korun, čtyřková Cena přátel brněnských dostihů - vzpomínka na Ing. Jiřího Chaloupku na 1600 metrů přinesla první letošní vítězství pro plemeníka Tiger cafe (Sunday Silence) zásluhou tříleté Clasa Cafe, první životní úspěch si připsala i čtyřletá Vlastnost (Bully Pulpit - Victory Jeane), vnučka legendární Nory Jeane.      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net