AbsolyutNedělní dostihový den v Praze z hlediska tříletého ročníku přináší velmi zajímavý dostih na 1600 metrů. V Ceně 80 let Vozovny Vokovice totiž osm z jedenácti koní figuruje na přihláškách do některého z klasických dostihů u nás či na Slovensku.

Zatímco Winrocco (Shirocco) a vítěz z první neděle Absolyut (Literato) (na snímku) míří do delších klasických dostihů, pět z jejich soupeřů se stále uchází o start v některém z jarních vrcholů. Pro favorita dostihu White Motiv (Motivator) by to měla být prověrka před plánovaným startem ve slovenské Velké jarní ceně, kam je hlášený (a stejně i jako svěřenec trenérky Vocáskové do české jarní klasiky) i debutující Maximillion (Kallisto). „Věříme mu, je to charakterově skvělý kůň a jede ho výborný jezdec, to je určitě výhoda. Vzhledem k dalším plánům s ním je důležité, jak v tomto dobře obsazeném dostihu půjde. V případě, že podá dobrý výkon, není vyloučena jeho účast v jedné z Velkých jarních cen,“ říká za majitele stáj YOKO Josef Saller ml.

Prověrku před možným startem ve Velké jarní ceně znamená tento dostih i pro Egertonova syna Win For Us, jak v pondělí pro naše stránky odtajnil trenér Allan Petrlík, a také pro zástupce stáje Swiss Fans-Fedorowicz Whiskey Dreama (Jeremy): „Rozhodneme se až po dostihu, zda-li půjde Velkou jarní cenu, musel by ukázat hodně dobrý výkon,“ prozrazuje trenér Vladislav Fedorowicz.

Na startu dostihu jsou také zajímavé klisny. Zatímco Literu (Excellent Art) stáje DS Pegas přihlášenou do slovenských Oaks čeká debut, tak Whitney Risk (Security Risk) trenérky Lenky Horákové loni dokázala zvítězit a ve zbývajících dvou startech přišla za peníze, a je předběžně třetí favoritkou dostihu. Reprezentantka stáje EŽ Praha a.s. figuruje mezi 11 klisnami, které zůstávají po posledním škrtání ve čtvrtek v Jarní ceně klisen. „Ještě nevím, zda-li Jarní cenu klisen poběží,“ odpovídá na otázku o možném blízkém klasickém startu trenérka, „rozhodneme se podle projevu Whitney v dostihu.“ (mze)

Sázkové kurzy Betino na Cenu 80 let vozovny Vokovice:

White Motiv – 2,5:1
Winrocco – 4:1
Win For Us – 4,5:1
Whitney Risk, Absolyut – 5:1
Maximillion – 7,77:1
Litera – 8:1
Flicker, Whiskey Dream – 10:1
Doctor Timotej, Danseuse d´Avril – 12:1


Další články k nadcházejícímu dostihovému víkendu v ČR:
Zobal: Zimní manko se daří dohánět
Vymazal: V Brně by potěšili diváci a úspěch Kings Besta
Zdeněk Mimra: U Ediggia budu spokojený do třetího místa
Ukončí Rája čekání na úspěch ny bílém koni?
Dubler favoritem mezi nejlepšími bělouši    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net