Mimra ZdenekV sobotu v Brně se zapojí se svými svěřenci do letošní dostihové sezóny trenér Zdeněk Mimra. Do maximálně obsazeného hlavního rovinového dostihu, Jarní moravské míle – Ceny Lokotrans s.r.o., vyšle jednoho z nejlepších sprinterů posledních let devítiletého Ediggia, který se tak po více než pěti letech zúčastní dostihu třetí kategorie.

Na výběr dostihu a další informace ohledně jeho svěřenců jsme se zeptali trenéra Mimry.

Ediggio se zúčastní hlavního brněnského rovinového dostihu s hmotností 65,5 kilogramy. Proč jste se rozhodli pro takový dostih?

Ediggio měl běhat vhodnější dostih na začátku sezóny, ale ten byl bez náhrady zrušený. Další možností pro něho jako pro sprintera bylo začít v Bratislavě 12. května jedničkovým dostihem, takže jsme se rozhodli pro tento dostih nižší kategorie. Budu spokojený, pokud skončí do třetího místa.

V Ediggiově sedle se po třičtvrtě roce opět objeví na rovině Josef Bartoš, jak došlo k jeho angažmá?

Pepa je výborný jezdec, kdyby byl lehčí, určitě by patřil stále do špičky i na rovině. S Ediggiem vyhrál před čtyřmi roky s 63 kilogramy Severočeskou cenu v Mostě.

A jaké jsou další blízké plány s Ediggiem a kdy vstoupí do sezóny vaše druhá hvězda Tulum?

Pokud by Ediggio v Brně nezaběhl, tak pak by ještě mohl běhat trojkový dostih v Praze se 68 kilogramy. A Tulum začne sezónu 12. května v Bratislavě.

Vraťme se ještě k Ediggiovi, letos bude běhat netradičně za stáj Zábavné umění-Mimra. Jak k tomu došlo?

S panem inženýrem Sobotkou z EŽ Praha jsme se nedohodli a tak bude Ediggio běhat za tuto novou stáj. Je to vlastně sponzorská stáj.

S jakými ambicemi odjedete do Brna s dalšími koňmi? O vnučce skvělé Nory Jeane Vlastnosti jste v předsezónním rozhovoru řekl, že by měla být lepší než loni.

Ano, zlepšila se hodně a oproti loňsku dozrála, tak jsem na ni zvědavý. A co se týče Scaterovy dcery Esdarky, tak vzhledem k prvnímu startu jde hlavně získat zkušenost, ale v práci chodí slušně.

Před sezónou jsme vás zpovídali už někdy před dvěma měsíci, za tu dobu se mohlo u vás něco změnit. Nemáte třeba nový přírůstek ve stáji?

Zrovna jedu pro čtyřletého hřebce po Samumovi, který běhal dvakrát v Německu bez úspěchu. Zkusíme ho, jestli by mu neprospěla změna prostředí. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net