suchanek martin 2I třetí pražská neděle se nese v duchu hlavního dostihu druhé kategorie. Na své si tentokrát přijdou milovníci bílých koní, kteří budou mít možnost sledovat utkání pěti letos poprvé vybíhajících plnokrevníků této barvy v 6. ročníku Ceny běloušů CK Martin Tour.

Na jeho startu nebude chybět obhájce vítězství z posledního ročníku Bailando, který jako jediný z účastníků dostihu nemá ani jednu zkušenost z účasti v jedničkových dostizích. Sedmiletý syn Groom Dancera ale loni startoval nepříliš úspěšně ve třetí kategorii a tak by se podle loňských forem, dostih měl stát příležitostí na dobře placené vystoupení pro Dubléra nebo Carrie (Tribal Instinct), kteří jsou prvním a druhým favoritem v dostihu.

Zvláště šestiletý zástupce stáje K-K Metal Dublér (Look Honey) je koněm, který toho loni dokázal hodně: z dostihů třetí kategorie se během sezóny propracoval mezi elitu. Ve Velké květnové ceně doběhl čtvrtý a na podzim v bratislavském Jesenném handicapu druhý. Jeho trenér Martin Suchánek, který se o tomto víkendu poprvé se svými svěřenci zapojí do sezóny, ale soudí, že to nebude v neděli jednoduché, byť má jeho bílý valach vedený Milanem Zatloukalem v dostihu jen čtyři soupeře. „Vzhledem ke dlouhé zimě jsme začali cválat až koncem března, což obvykle cváláme s koňmi již v únoru. Objemů jsme napracovali dost, ale otázkou je, jestli nám nebude chybět nějaká rychlá práce, i když jsme byli i dvakrát trénovat s koňmi ve Slušovicích. Dublér vypadá dobře, je v pořádku, distance 1800 metrů mu sedí. Je to ale tempový kůň, tak mám trochu obavy, jestli mám napracováno natolik, aby to zfouknul,“ říká trenér Martin Suchánek. A s jakým výsledkem by odjížděl rád v neděli z Chuchle? „Byl bych spokojený, kdyby předvedl dobrý výkon. V práci můžete mít dojem, že chodí dobře, ale nemáme porovnání s konkurencí.“ (mze)

Sázkové kurzy Betino na 6. ročník Ceny běloušů CK Martin Tour:

Dublér – 1,7:1  
Carrie – 2,75:1
Rabbit Verglas – 4:1
Bailando, Samanthine – 6:1    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net