zanrovka2Po třech týdnech od letošní premiéry se uskuteční další dostihový den v Kolesách. V sobotu od 14. hodin se tu chystá mítink se třemi rovinami a pěti překážkovými dostihy. Na startu opět bude dvojice úspěšná v minulém hlavním koleském dostihu, Kyshanty a Josef Bartoš. Jejich konkurence ale doznala velké obměny.


V ústředním bodu programu, Ceně společnosti Charvát Group na trati 4000 metrů, se utká deset koní a Kyshanty se z minulé konkurence střetne jen s Godeou (Secret´n Classy), která tehdy byla v průběhu dostihu zadržena. Barvy domácí stáje Vasury Kolesa bude reprezentovat Fairy World (Royal Court), kterého trenérka Pavlína Sůrová před třemi týdny vrátila do dostihů po roční pauze hned vítězně. Matadorem startovního pole je Black Diamond (Montjeu) stáje Marko-Zlín, který minule doběhl druhý za Fair Worldem a v dostihu bude startovat i třetí z této zkoušky Holly Mill (Mill Pond), který má z loňska i zkušenosti z jedničkových dostihů.


Kvalitním koněm je i Gecoss (Cossio), který sice z minulosti má zkušenosti jen se zdejší rovinovou dráhou, ale loni vyhrál i v Albertovci a letos byl mj. třetí ve Světlé Hoře. Svěřenec Vladimíra Vinklárka Maarjas (Moonjaz) na zdejší dráze vyhrál loni rovinový dostih. Letos v šesti letech přešel na skoky a při svém druhém startu v červnu v Pardubicích prohrál o délku jen s Imbirem a zdá se, že by nemusel mít před sebou špatnou budoucnost.


Božetěch se po roční přestávce vrátil minule do dostihů čtvrtým místem v Kolesách a měl by jít nahoru. Bez šancí není ani Sherson (Rainbows For Life), který se letos už v Pardubicích umístil. Ve startovním poli je také bratr Inkasentky Inkasent (Alhijaz), připravovaný na Slovensku Jaroslavem Hanáčkem. 


V závěrečném dostihu, proutěných překážkách Ceně Wroclawski Tor Wiscigow konnych Partynice na 3300 metrů se pokusí o třetí vítězství v řadě svěřenec Grzegorze Wroblewskiho Skarabeus (War Chant). Pokud se mu povede zvítězit, udrží si na překážkách neporazitelnost.  Zajímavostí odpoledne bude také první start v dostihu amatéra Pavla Složila, který na rovině povede klisnu Actrice připravovanou svým otcem.

 

(mze)

 


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net