Petrlik AllanStáj Rabbit Trhový Štěpánov prostřednictvím Rabbit Motivmana zaznamenala v neděli na karlovarské dráze své letošní první jedničkové vítězství a dokumentovala tak úspěšnou sezónu čítající již 20 triumfů. Strůjce úspěchů Allana Petrlíka, který kraluje s velkým náskokem šampionátu trenérů, jsme proto požádali o aktuální rozhovor.


Vzhledem k účasti Iryklona a dalších výborných koní mě zajímá, jak moc jste vysoko před dostihem pomýšlel? A také předpokládám, že vám udělal hřebec velkou radost, bylo to vaše jedničkové vítězství na domácí scéně po pěti letech…

Před dostihem bych byl spokojený, kdyby Motivman doběhl do třetího místa. Radost jsem pochopitelně měl velikou. Vlastně kdyby letos nebyl Memoriál prof. Michala snížený do druhé kategorie, tak už jsme jedno velké vítězství měli. Tím posledním před tímto nedělním úspěchem tak bylo prvenství Rabbita Librettist v sezóně 2011 ve Vederemo-Rennen v Rakousku, to byla Listed.


Rabbit Motivman vyhrál na dvoukilometrové trati Ceny města Karlovy Vary suverénně. Letos běhal od 1400 do 2400 metrů. Znamená to, že právě na dvou kilometrech našel svou parketu?

Já bych řekl, že 2000 metrů je stropem, tedy maximální délka trati, kterou může běhat s nejlepší společností.


Co podle vás rozhodlo o jeho vítězství?

Povedlo se vše dohromady, dobrá forma koně, dobře odjetý dostih a zvládnutá taktika. Honza ho odjel na jedničku, pokud by bylo tempo pomalé, měl jít dopředu a vodit, a to se taky stalo. Rabbit Motivman měl klidný průběh dostihu, vodil dostih v klidu o dvě délky. Nikdo na něho nedotíral, a pak měl ještě v cílové rovině dostatek sil, aby přidal.


Motivman je spolu s Rabbit Thomasem hlášený do Saint Legeru. Uvidíme v něm oba vaše svěřence?

Jen Thomase. Domluvili jsme se panem Jandejskem, že Rabbit Motivmana nebudeme trápit na delších tratích. S tím, že bude pomalé tempo a on dostih zvládne dobře, se nedá počítat. Musíme myslet na jeho budoucnost, je to určitě dobrý kůň i pro další sezóny, a i do menších dostihů do zahraničí. Pan Jandejsek tedy navrhl, že by měl nyní v Česku ještě jeden start, buď ve Velké ceně Prahy nebo v Mostě, a pokud by vše dopadlo dobře, tak bychom ještě mohli zkusit nějaké zahraničí, jako jeho poslední start v letošní sezóně.


Už jsme za půlkou sezóny, můžeme trochu hodnotit. Který z koní vás mile svou výkonností překvapil, a naopak který kůň zůstal za očekáváním?

Jediným zklamáními je pro mne Rabbit Thomas. Myslel jsem si, že bude mít více třídy. Ale z našich dalších koní mě nikdo nezklamal, naopak. Většina ze tříletých a starších koní jako Motivman, Win For US, Purple Risk a Rabbit Kyllachy vyhráli dvakrát. Totéž se povedlo i Flurry, která je našeho chovu a je to velmi poctivá klisna. Dvojnásobné vítězství má i Rabbit King, kterému prospěla kastrace. Vyhrála i Rabbit Dark Angel, která běhá s velkou konkurencí.


Zmínil jste Flurry, která je dcerou vašeho plemeníka Rol´over Beethovena po Mozartovi. Jak se vám jeho potomci jeví?

Musí se s nimi pracovat opatrněji, někteří z nich jsou trochu svéhlaví, ale dělají na dráze radost. Kromě Flurry dokázala vyhrát z prvního ročníku i Retina, která utrpěla jako hříbě ošklivý úraz a chybí jí kus svalu. A dobře se ukazuje taky dvouletý Djagga.


A jaké jsou vaše plány na druhou část sezóny?

Byl bych šťastný, kdyby se nám s Rabbit Motivmanem povedlo vyhrát ještě nějaký velký dostih a také kdyby Rabbit Thomas dokázal být v Saint Legeru do pátého místa. Jinak jsem moc rád, že výborně funguje naše spolupráce s panem Jandejskem, že má se mnou trpělivost... Myslím, že náš vztah majitel – trenér je založený na vzájemné důvěře a vážím si toho. Pan Jandejsek má šťastnou ruku na výběr koní a je vidět, že se v turfu dobře orientuje. Při tom jak je velmi zaměstnaný, nechápu, kde bere čas na to, aby studoval dražební katalogy a podobně.

(mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net