Rabbit MotivmanDnešní dostihové odpoledne na karlovarském závodišti se neslo ve znamení velkých výkonů koní se jmény začínajícími písmenem R. Rabbit Motivman získal v hlavním dostihu, Ceně města Karlovy Vary, cenný skalp mezinárodními úspěchy ověnčeného Iryklona a a na dvoukilometrové trati nedal šanci ani dalším kolegům z derby. Roches Cross v Lázeňské míli ukázal, že na rovině stále ještě umí. A zaujal i druhý Robinson, který ve čtyřech letech dozrál ve výborného koně.


Desetihlavé pole Ceny města Karlovy Vary (Memoriál Josefa Dolejšího) mělo ve svém středu Iryklona (Nowogródek), který mnohokrát prokázal svou třídu black-type úspěchy především v Itálii a na české dráhy se vracel po dvou letech. V dostihu se chopil vhodného tempa pod rukama Jana Vernera pátý z derby Rabbit Motivman (Motivator). Ten kdo očekával, že v cílové rovině bude svého prvenství zbavený, se mýlil v úsudku. I když ještě Iryklon přišel finišem, dostal se pouze před rovněž velmi dobré běžícího svěřence Arslangireje Šavujeva Absolyuta, ale Rabbit Motivmana už nedostihl. Reprezentant stáje Rabbit Trhový Štěpánov dosáhl cíle o více než délku dříve v čase 2:06,58. Tabuli doplnili další derbysté, čtvrtý byl Barateus (Barathea)  a pátý Maestro Quercus (Shamardal). V Česku debutující Tahini (Medicean) a Big Mago  (Dylan Thomas) obsadili poslední dvě místa v dostihu.Tradiční Lázeňská míle byla letos pod názvem Cena společnosti Accor, s.r.o. vypaána jako dostih druhé kategorie, ale to jí neubralo na zajímavosti v obsazení čtyřnohými aktéry. Roches Cross (Whipper) už před dvěma týdny figuroval na startce dostihu přes proutěné překážky v Kolesách, ale nezúčastnil se ho, a majiteli stáje Jasna dokázal opět udělat velkou radost na rovině snadným, více než čtyřdélkovým, vítězstvím v kvalitním čase 1:38,58 nad neustále se lepšícím synem Ready For Life Robinsonem (Varadar). Jediný tříletek v poli Cut Me Loose (Singspiel) doběhl o krk za Robinsonem. Čtvrtá Chasinta (Jazz Dancer) porazila překvapivě Almond Magica (Whipper). 


Robinsonova trenérka Petra Jirátová připravila k premiérovému vítězství i pravého bratra Ready For Life, čtyřletého Roonyho, který má na svém kontě i již několik účastí v překážkovém odvětví. Úspěšný comeback na dráhu slavil třetí z Memoriálu prof. Michala Liman (Trade Fair), který se zranil krátce před plánovaným startem ve Velké jarní ceně. Sveřenec trenéra Šavujeva pod vedením Bayurzhana Murzabayeva vyhrál pohodlně dostih čtvrté kategorie.

 

(mze)       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking