aquilisVelmi kvalitně obsazená trojková Cena společnosti Štěpanovský (3+, 1700 m, 45.000 Kč), vrchol sobotního podveřerního mítinku v Lysé nad Labem, se stala kořistí bývalého vítěze Simsonovy ceny pětiletého Aquilise (Aussie Rules) ze stáje CK Martin Tour. Svěřenci trenéra Jiřího Chaloupky, kdysi zakoupenému na dražbě ročků v Baden-Badenu za 15.000 euro, k triumfu dopomohl i taktický výkon jeho trenéra v sedle, který v posledním oblouku podjel soupeře, čímž získal rozhodující náskok. Druhý doběhl Rabbit Medicean (Medicean) a třetí Old Story (Access to Java).

Z rámcových dostihů zaujalo velmi lehké sedmidélkové vítězství debutující dvouleté Bajadéry (Bear King) i podruhé bez problému odstartovavší Rabbit Well, který se však ve čtyřkové steeplechase musel o 1 1/4 délky sklonit před uměním devítiletého Terebesze (Belenus) stáje Hugo Racing, kterému však dával 3 kilogramy.
Suverénně si s konkurencí v proutkách IV. kategorie poradil šestiletý Sokol z DS Pegas, který pod ž. Byerem odkázal soupeře do role statistů, když vyhrál zadrženě o 17 délek.

Foto: Petr Guth, fotogalerie z dostihů v Lysé.

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net