Mikesh hopÚřadujícímu šampiónu českých sprinterů, pětiletému hnědákovi stáje Kelso Stables Mikeshovi, se včera nepodařilo zopakovat loňské druhé místo z Hoppegartener Fliegerpreis a skončil devátý. Jak dostih viděl jeho spolumajitel Ladislav Nagy?


Nedělní výsledek pro nás byl zklamáním, to nemá cenu zastírat. Po loňském druhém místě a letošním čtvrtém z Baden Badenu a třetím z Hoppegartenu před třemi týdny jsme samozřejmě doufali v dotaci. Říkat cokoli jiného by bylo pokrytecké. Na druhou stranu to nebereme jako nějakou tragédii, výsledky ve sprintech jsou hodně proměnlivé a bez peněz odešel třeba i grupový vítěz Donnerschlag, jehož tým si hodně věřil. Mikeshovi se dostih prostě nepovedl, kůň je v pořádku a ani v přípravě nebyl žádný problém. Původní plán byl schovat se za Libera a udeřit v závěru, bohužel podle sdělení žokeje měl Liber špatný start, dostih byl zpočátku pomalý, on si neměl za koho sednout a v prvních 300 metrech ztratil přetahováním na čele dost sil, které mu pak chyběly v závěru. Je to sport a tyhle věci se prostě stávají, navíc by bylo pošetilé si myslet, že budeme vozit peníze z německých black-type dostihů pokaždé. Letos se to Mikeshovi podařilo dvakrát ze třech startů, takže myslím, že můžeme být relativně spokojeni

Jinak jsme rádi, že jsme se do Berlína vydali. Dvoudenní mítink byl velice podařený, atmosféra naprosto skvělá a dostihy měly velkou společenskou úroveň. Mluvili jsme s kolegy z Německa i Skandinávie a probírali chystaný Jockeys' Cup v Praze. Překvapilo nás, kolik realizačních týmů projevilo o tuto akci zájem. Myslím, že máme šanci vidět v září Praze opravdu dobré koně. Co se týče Mikeshových dalších plánů, je hlášen do Zlatého bičíku v Baden Badenu. Pokud se dostane na startovní listinu, tak se tam pravděpodobně vydáme – na rozdíl od Berlína nikoli s šancemi, ale prostě proto, že si chceme splnit majitelský sen a pokusit se o start v grupovém dostihu – navíc když v tuzemsku nemá žádný vhodný dostih. V září se pak vrátíme domů a v plánu je Svatováclavská cena a zmíněný Evropský pohár žokejů."

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net