SavujevPouze jednoho koně vysílá trenér Šavujev do boje o tomto víkendu. A je jím nadmíru zajímavý Zazou. Tedy kůň, který dokázal zvítězit v grupě jedna a také se umístil na pátém místě v Dubai World Cupu. Teď je ale Zazoovi už osm let a naposledy startoval loni v říjnu. Zajímat se ale budeme také o Meandera a vítěze z Francie Titan Fightera.


Jak prozrazuje úspěšný trenér, vítěz Ceny Evropy Meandre (Slickly) přijel z Dubaje v horším stavu a zatím neví, kdy se bude moci ukázat na dostihové dráze. "Přijel celý bolavý. To Zazou přijel od Waldemara Hicksta v dubnu v lepším stavu. Už je to ale starší kůň a v práci je takový flegmatický. Doufám ale, že se v nedělním dostihu probudí. Dostih je tedy taková zkouška, jestli se mu bude chtít ještě utíkat. Má toho za sebou hodně," říká Arslangirej Šavujev a dodává, že se tedy další plány s ním odvinou podle výkonu v Lázeňské míli. "Bude ale běhat jen tady, nikde jinde startovat nemůže. A až pominou sankce, pak Kadyrov koně odveze, na jeho rozhodnutí se nic nezměnilo."

Zazou

FOTO: Zazou v sezónách 2012 a 2013 startoval také v Meydanu

Týmu okolo trenéra Šavujeva udělal minulý týden ve francouzském Vittelu radost vítězným debutem dvouletý Titan Fighter. "Měli jsme z toho všichni velkou radost. Byl to vlastně vůbec první start francouzského odchovance pana Bukhtoyarova a hned se povedlo vyhrát. Valentin Bukhtoyarov má 12 chovných klisen ustájených u starého pana Heada. Koně vypadají opravdu pěkně a už se těším na ročky, kteří by měli z Francie přijet." Jak ještě dodává Arslangirej Šavujev, i v dalších startech by měl být  Titan Fighter směřovaný do Francie, kde může sbírat štědré majitelské a chovatelské prémie.

V jeho trenérském úseku v Krabčicích jsou připravováni také arabští plnokrevníci. Před sezónou jich bylo pět a nyní se jejich stav ztenčil na dvě klisny ruského chovu. "Francouzští hřebci odjeli do své rodné země, nemohli by pravidelně cestovat na dostihy dva tisíce kilometrů. Zůstali nám tu tedy dvě klisny, které ale za nimi výkonnostně zaostávaly. Běhaly nedávno v Belgii a doběhly pátá a desátá. Bohužel byly ustájeny blízko tribuny a byly obě hodně nervózní, což se na nich podepsalo." (mze)

  

  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net