Matusky LukasTrojnásobný slovenský překážkový šampion-jezdec  Lukáš Matuský je často k vidění na tuzemských závodištích. Ostatně již delší čas spolupracuje s trenérem Radkem Holčákem a v poslední době ho často posazuje také Radim Bodlák. Šest ze svých letošních 17 vítězných startů docílil mladý jezdec v sedlech svěřenců trenéra ze Starého Města. Za zaznamenání určitě stojí nedělní mítink ve Wroclawi, kde Lukáš Matuský zvítězil čtyřikrát. Tři jeho vítězné partnery připravil právě Radim Bodlák. Ale nejen o nedělním polském mítinku bude v našem rozhovoru řeč, zmíníme se také o jezdcově naději do Velké pardubické a rovněž o jeho domovské stáji.


Zvítězit čtyřikrát během jednoho dostihového dne a zaznamenat tak stoptocentní úspěšnost se nepodaří každý den… Jak se vám ve Wroclawi líbí a jak se vám tam v neděli jezdilo?
Do Wroclawi jezdím opravdu rád a líbí se mi tam, závodiště je pokaždé výborně připraveno. Skoky tam jsou menší, takže na nich nebývá problém.  Koně Radima Bodláka jsem znal, jezdil jsem je už předtím, takže jsem doufal v nějaké vítězství. Že bych ale zvítězil čtyřikrát, tak s tím jsem opravdu nepočítal.

Který kůň vás nejvíce překvapil?
Byl to Samos od pana Wroblewského. Debutoval ve Wroclawi koncem června a nebylo to ono. Od té doby udělal veliký pokrok. Je vidět, že s ním trenér udělal kus práce, Samos utíkal o sto procent lépe.

Matusky DelightMyFire
FOTO (Marta Nowakowska): Vítězství v Nagrodě Tiumena s Delight My Fire

V hlavním překážkovém dostihu, Nagrode Tiumena, nakonec startovala jen třetina koní. Cesta k vítězství tak byla trochu jednodušší, i když Delight My Fire už několikrát prokázala, jak  je talentovaná.
Ano, je to hodně dobrá klisna a tím, jak ubylo hned několik dobrých soupeřů, tak jsem si na vítězství dost věřil. Na druhou stranu mě ale mrzí, že jsme přišli o srovnání s dalšími adepty pro Velkou wroclawskou, kam je Delight My Fire směřována.

Kdy vlastně došlo k vaší spolupráci s trenérem Bodlákem? A jedná se i o spolupráci při ježdění v tréninku?
Naše spolupráce trvá už od loňska, kdy jsem začal jezdit Delight My Fire. Spolupracujeme jen v oblasti dostihů, na tréninky k nim nejezdím.  Realizační tým celého střediska trenéra Bodláka je velmi pohodový, a zdejším koním se daří na překážkách i na rovinách. Rád bych touto cestou poděkoval celému realizačnímu týmu za důvěru.

Kde vlastně nyní působíte?
Od letošní sezóny jsem u trenéra Hanáčka v Malackách. Lloňskou sezónu, a ještě i letos v zimě, jsem pracoval v Německu. U trenéra Hanáčka jsem moc spokojený, koním naší stáje se daří a vše funguje, jak má.

Matusky Taurito
FOTO (Marta Nowakowska): Také s Tauritem zvítězil Lukáš Matuský ve Wroclawi již podruhé 

Letošní  Velká pardubická se už velmi blíží. Se kterým koněm byste ji měl absolvovat?Poslední dvě Velké jsem absolvoval v sedle Peintre Abstraita trenéra Radka Holčáka a těším se, že tomu tak bude i letos. Jsem rád, že jsem dostal tuto příležitost a chtěl bych také odčinit loňskou chybu na Irské lavici. S Peintre Abstraitem bychom měli příští sobotu startovat v dostihu na 5200 metrů v Pardubicích.

Vaším cílem pro druhou polovinu sezóny je tedy uspět ve Velké wroclawské a ve Velké pardubické?
Já si takové cíle nedávám, beru dostihy, jaké jsou. Samozřejmě, že bych chtěl uspět ve Velké pardubické i ve Velké wroclawské, ale chci jezdit co nejlépe v každém dostihu,  a získat tedy co nejlepší výsledek v každém dostihu bez ohledu na jeho významnost.

A otázka na závěr – jste zatím spokojený s letošní sezónou?
Daří se mi na Slovensku, v Polsku a v Česku, takže spokojený určitě jsem. A doufám, že se mi bude dařit i nadále. (mze)

ž. Lukáš Matuský
celkem 95 vítězství (26 na rovině a 69 na překážkách), trojnásobný šampion Slovenska  na překážkách (2009, 2011, 2013)
Významné úspěchy: 1.  Pohár Josefa Váni – Khalshani,  Poplerův memoriál (2x) – Shaman, Zlatá spona tříletých – Marmiton, Memoriál Josefa Čuby, Nagroda Tiumena – Delight My Fire, Zlatý pohár – Brog Deas, Jesenný handicap – Yucca, 5. Velká pardubická – Peintre Abstrait     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net