slusovice IMG 7866Třetí letošní dostihový den na závodišti ve Slušovicích je věnovaný senátoru Doc. Ing. Františku Čubovi a proběhne pod záštitou prezidenta republiky. Mítink také připomene 34. výročí vzniku slušovické dostihové dráhy. Všech osm sobotních dostihů je dobře obsazeno, a první z nich bude odstartovaný ve 14 hodin. Doprovodný program ale začíná již hodinu před polednem.


Hlavním chodem slušovického programu je vytrvalecká Ceny Jockey Clubu ČR o 120.000 Kč. V poli osmi koní je jediný tříletý odvážlivec. Send You A Wind (Lope de Vega) poběží teprve potřetí v životě, a při svém minulém start na zdejší dráze vybojoval těsné vítěztsví nad Our Duchess v dostihu na 1800 metrů. V sedle Send You A Wind bude opět jeho stálý partner žokej Mach.

Tříletý hřebec má pochopitelně nejnižší hmotnost v poli. Výhodu 7,5 kilogramy mu bude poskytovat nejstarší kůň v poli, devítiletý svěřenec trenéra Vrby Cheri Honey (Look Honey). Ten i ve svém věku stále hodně umí na rovině. Letos vyhrál dobře obsazený dvojkový dostih v Chuchli a poté startoval i ve Zlatém pohádu, kde sice doběhl pátý poslední, ale jeho ztráta na vítěze nebyla velká. Cheri Honey se vrací na slušovickou dráhu po pěti letech a vždy se mu tu dařilo.

Těžkým soupeřem by mu mohl být svěřenec Františka Holčáka Mustamir (Medicean) dovezený v zimě pro stáj Ray Raycing, který při svých dvou překážkových startech porazil soupeře rozdílem třídy. Velmi dobrou sezónu má také Fernando, letos vítězbný v Karlových Varech v dubnu a třetí v Meranu i v Mostě.

Renessie (Stormy Jail) podle letošních dvou běhání nevypadá jako kandidátka na stupně vítězů, ale na zdejší dráze loni uměla vyhrát. Byl to ale dostih na 1800 metrů a na stejné trati tu zvítězila koncem června další klisna v poli Ceny Jockey Clubu ČR, Rabbit Emperor (Holy Roman Emperor).
 
Cheri Honey
FOTO: Devítiletý Cheri Honey se po pěti letech vrátí na slušovické závodiště. Na rovinách umí stále dost...

Decorus (Varadar) by neměl odejít bez finančního ohodnocení, na zdejším oválu umí dobře zaběhnout na 1800 i 2900 metrů. Černým koněm dostihu může být Sienit (Rainbows For Life), který tu minule doběhl třetí na supervytrvalecké trati a koncem října tu snadno vyhrál dostih právě na 2400 metrů.

Ve Slušovicích se odběhnou také tři dostihy třetí kategorie. Úvodní cena Českého svazu chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní je věnována dvouletým koním. Sedm z 12 juniorů už má na svém kontě přední umístění, takže dostih slibuje být zajímavou podívanou. V Ceně Ministra zemědělství a Zlínského kraje na 2200 metrů startuje sice jen šestice koní, ale mezi nimi i letošní vítězové Urbi et Orbi (Obesrvatory) a Gloushek (Dubawi).

 Sprintérské handicapové Ceny Regionální agrární komory Jihočeského kraje pod záštitou Ing. Pavla Dlouhého, předsedy komory za podpory GM Elektronic spol. s r.o. na 1160 metrů se zúčastní deset koní včetně 64,5 kilogramy zatíženého Tuluma (King´s Best). Dokonce 68 kilogramy musí nést Sharp Brook (Varadar) a v poli jsou také Aprilius (balmont) a účastnice Jarní ceny klisen Finés (Kingsalsa).

Sázkové kurzy Betino na Ceny Jockey Clubu ČR:
2,5:1 - Mustamir
3:1 - Cheri Honey
3,8:1 - Fernando
4,5:1 - Sen You A Wind
6,5:1 - Renessie
7,5:1 - Rabbit Emperor
9:1 - Sienit
10:1 - Decorus
(mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking