karlovy varyVelmi zajímavé dostihy se odehrají v neděli na karlovarském závodišti. Mezi sedmi zkouškami je totiž nejen první jedničkový test pro juniory Cena Masise, ale taková dvojková Lázeňská míle. V devítihlavém poli dostihu je také úspěšný světoběžník Zazou, který se poprvé ukáže na tuzemské dráze.


Na startu Cenu Masise - poháru Grandhotelu PUPP, za podpory CHARVÁT Group s.r.o. se schází osm juniorů, z nichž pouze dva startovali v Simsonově ceně v rámci derby-mítinku. Jedná se o dvoudélkovou vítězku Skaru a třetího v cíli bělouše Johnny Whistle. Skara (Clodovil) půjde na start Ceny Masise neporažená v jednom startu, zatímco svěřenec trenérky Myškové má zatím na svém kontě dvě třetí místa. Blíže k vítězi byl v Simsonově ceně a od druhého místa ho tehdy dělil jen krk.

Neporažená také je zástupkyně němčického tréninkového střediska Chiquitita Chic (Lilbourne Lad), která zvítězila v dostihu EBF v rámci Oaks-mítinku v Mostě. Klisna o třičřtvrtě délky porazila Lutigera (Tiger Cafe), který také v "Masisce" startuje. Na čtvrtém místě tehdy doběhl do cíle další adept nedělního dostihu Old Spirit (Suteki Shinsukekun), který si tak odbyl solidní dostihový křest.

Chuť vítězství kromě Skary a Chiquitity Chic již také okusili odchovanec Rabbitu Trhový Štěpánov Montjeu Third (Pop Rock) a reprezentant krabčického tréninkového střediska a chovu Galis (Suteki Shinkusekun). Třetí potomek jedničkové vítězky Rabbit Montjeu Montjeu Third dominoval koncem června snadno o 5 délek ve Slušovicích a při dalším startu se vypravil na bratislavskou Cenu Muscatita, kde skončil v cíli třetí, půldruhé délky za vítězným Royal Ginem. Galis  je snadným šestidélkovým vítězem z Brna.

Skara Simsonka
FOTO: Favoritkou Ceny Masise - poháru Grandhotelu PUPP, za podpory CHARVÁT Group s.r.o., je vítězka Simsonovy ceny Skara

Svěřenkyně trenérky Růžičkové Surikata (Suestado) je dcerou dvouleté šampionky ze sezóny 1997 Sun Shine Clare.  Koncem května doběhla třetí za Anshoou (Sholokhov) a Sledulí (Bully Pulpit).

Do Lázeňské míle - Ceně společnosti CHARVÁT Group s.r.o. byli dohlášeni třetí ze slovenské Velké jarní ceny a pátý z Rakouského derby Bukhari (Dalakhani) a trojkový vítěz Trop (Bully Pulpit). Nejvíce sledovaným koněm v poli určitě bude grupa 1 vítěz a umístěný v mnoha black-type dostizích Zazou (Shamardal), o kterém jsme mluvili předevčírem s trenérem Šavujevem.

Kromě Bukhariho jsou na startu i další čtyři zástupci tříletého ročníku. Mezi nimi vyčnívá reprezentant velmi úspěšné stáje Statek Blata Český Ráj Tamarind Cove (Galileo), tedy třetí z Českého derby a naposledy bronzový za Chardonney Tchequem a Dashing Homem v Bratislavské míli.  Do špičky klasického ročníku rovněž patří Lorpen (Orpen), který ale od pátého místa ve Velké jarní ceně nestartoval, a Cassie (Alexandros). Svěřenkyně Michala Liska se po čtvrtém místě v Oaks vrací na kratší tratě. Nejúspěšnější potomek Blue Corala Fabrisco porazil počátkem června na zdejší sráze kvalitní koně a může opět pomýšlet na přední umístění.

Mezi staršími koňmi v dostihu jsou ještě kromě již zmíněných Zazoua a Tropa ještě Nyani Tomba a Wicker Stone. Nyani Tomba (Excellent Art) zatím letos nemá tak úspěšnou sezónu jako loni, ale stále se s ním musí počítat. Karlovarská dráha sedí Wicker Stoneovi (Whipper), který právě ve Dvorech získal svá umístění v nejvyšší kategorii.

První dostih v Karlových Varech bude odstartovaný v 14:30 hodin.

Sázkové kurzy Betino na Cenu Masise - pohár Grandhotelu PUPP, za podpory CHARVÁT Group s.r.o.:
2,6:1 - Skara
3,3:1 - Chiquita Chic
3,8:1 - Montjeu Third
4:1 - Galis
7,5:1 - Lutiger, Johnny Whistle
12:1 - Surikata, Old Spirit

Sázkové kurzy Betino na Lázeňskou míli - Cenu společnosti CHARVÁT Group s.r.o.:
2,2:1 - Zazou
2,8:1 - Tamarind Cove
6,5:1 - Fabrisco
7,5:1 - Cassie, Nyani Tomba
8:1 - Lorpen
10:1 - Wicker Stone, Bukhari
13:1 - Trop
(mze)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking