FernandoNávštěvníci sobotního dostihového dne na závodišti ve Slušovicích viděli většinou dramatické boje v cílové rovině. V šesti z osmi dostihů totiž dosáhli vítězové úspěchu po boji. Výjimkou nebyl ani hlavní bod programu, Cena Jockey Clubu ČR. Ze tří koní usilujících o vítězství měl nejsilnější koncovku svěřenec trenéra Harise Fernando vedený Bayurzhanem Murzabayevem. 


Zástupce Dostihové stáje Sedrik Fernando cválal v průběhu vytrvaleckého dostihu na konci pole, zatímco aktivitou na čele hýřili nejstarší kůň v poli Sienit (Rainbows For Life) a Rabbit Emperor (Holy Roman Emperor). V cílové rovině se zdálo, že by mohla zvítězit reprezentantka stáje Rabbitu Trhový Štěpánov Rabbit Emperor, ale pak přišli silnou koncovkou dva soupeři, na tuzemských překážkách neporažený svěřenec Františka Holčáka Mustamir (Medicean) a také Fernando. O výsledku dostihu "musela rozhodnout cílová fotografie", Fernando dominoval o krátkou hlavu nad Mustamirem. A hlavu za ním skončila na bronzovém místě Rabbit Emperor.  Svěřenec trenéra Harise Fernando (Sabiango) má výbornou sezónu, z pěti startů dvakrát zvítězil a třikrát se umístil včetně třetího místa v Meranu. Jeho výkonnost stoupá, minule doběhl v Mostě ve dvojkovém handicapu třetí za Sanokem (Jape) a Khalidorem (Lomitas).

Mezi juniory v Ceně Českého svazu chovatelů plnokrveníka a majitelů dostihových koní na 1600 metrů se prosadila debutující černá hnědka Douna (Stormy River) stáje DS Pod Puchlovem, kterou dovedl do cíle o třičtvrtě délky před již jednou startující Vadeonou Two (Egerton) Jaromír Šafář. A na třetím místě skončila další dcera výtečné dostihové klisny Vaneta (Tiger Cafe), jejíž matkou je Vapeta. Trenérem vítězky je Radim Bodlák, pro kterého to bylo již desáté vítězství v letošní sezóně a daří se mu v obou dostihových disciplinách.

Fernando
FOTO: Svěřenec trenéra Ludvíka Harise Fernando ovládl s Bauyrzhanem Murzabayevem sobotní hlavní dostih na závodišti ve Slušovicích

Pro první letošní vítězství si do Slušovic přijela účastnice slovenské Jarní ceny klisen Fantaggira Lady (Egerton). Svěřenkyně Petra Juránka zvítězila po taktice start-cíl o třičtvrtě délky před útočícími druhým Hubalem (Safety Wire) a Urbi et Orbim (Observatory). V sedle vítězky byl Martin Laube, který jako jediný z jezdců během slušovického odpoledne dosáhl double. Jeho další triumf přišel v Ceně 34. výročí dostihové dráhy s podporou společnosti Trade FIDES a.s. se svěřenkyní Josefa Vymazala Sky Arrow (Hannouma), která tak zajistila vítězství pro Stáj Polouček, která naposledy zvítězila v roce 2011. 

Favoritem Ceny Regionální agrární komory Jihočeského kraje pod záštitou Ing. Pavla Dlouhého, předsedy komory za podpory GM Electronic spol. s r.o. byl Tulum (King´s Best), ale 64,5 kilogramy zatížený ryzák tentokrát o vítězství nebojoval. Cílem o půl délky proběhl ve vítězné pozici Sharp Brook (Varadar) s Bauyrzhanem Murzabayevem nesoucí 68 kilogramy. Po převáženi ale bylo zjištěno, že nesl o 6 kilogramů méně a byl proto Dostihovou komisí diskvalifikovaný. Vítězem se stal 62 kilogramy zatížený El Camino (Bertolini) s Jiřím Palíkem, který o dvě délky za sebou zanechal Aprilia (Balmont) a Tuluma.

Devítihlavému poli Ceny senátora Františka Čuby s podporou společnosti DRFG a.s. a OHL ŽS dlouho šéfoval Iryklon (Nowogrodek),ale v cílové rovině přišla s útokem favorizovaná Our Duchess (Duke of Marmalade) stáje Meridian a devítiletého borce zanechala za sebou o necelé dvě délky. V sedle vítězky byl Michal Abík, který zaskočil za zraněného Milana Zatloukala. (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net