vocask ladsTréninkové středisko Němčice rodiny Vocáskových má již tradičně koně výborně nachystané na začátek sezóny, ale letos vstoupilo do sezóny ještě impozantněji. Během víkendu získali čtyři vítězství a čtyři umístění z 10 startů. Hned první dostihový den v Mimoni startovali čtyři jejich koně, kteří docílil tří vítězství a Kalanisia byla druhá. Comeback se výborně povedl u předloňského špičkového dvouletka Linngara, který loni musel klasickou sezónu vynechat kvůli zdravotním peripetiím. A včera udělala v Praze výborný dojem tříletá Partyday, která triumfovala o sedm délek a potvrdila tak oprávněnost přihlášek do klasických dostihů. S asistentem trenérky Vocáskové Ladislavem Vocáskem zhodnotíme nejen víkendové úspěchy, ale dotkneme se i dalších plánů pro sezónu.


Vstup do sezóny se vám povedl výborně. Pokud budeme nejprve mluvit o sobotní Mimoni, tak tam jste dosáhli tří vítězství. Počítali jste s tím, že tam vaši koně jedou usilovat o vítězství, anebo vás někdo hodně překvapil?
Jsme se zahájením sezóny pro naše tréninkové středisko spokojeni. Navíc všichni koně jsou po dostizích v pořádku. Co se týče dostihů v Mimoni, tak jsme věděli, že tam nevezeme špatné koně, takže jsme čekali nějaké vítězství. Měli jsme z výsledků radost. Většina z těchto koní bude již letos směřována do překážek.

Raja Luxana
FOTO: I s 61,5 kilogramy dokázala snadno zvítězit v Mimoni Luxana

Po více než roce se vám povedlo úspěšně vrátit do dostihového dění  Linngara, předloni v září druhého v Listed Velké ceně BBAG Baden Baden za Oriental Skyem. Linngar pod vedením Jana Ráji zvítězil v Mimoni o 11 délek…
Linngar měl zraněnou zadní nohu a potřeboval delší čas klid. Nechali jsme ho rok v ohradě.

Včera v Praze zvítězila ve velkém stylu také tříletá Partyday, která v dostihu třetí kategorie na 1400 metrů porazila několik nadějných tříletků. Je hlášená do klasických dostihů. Je možné, že ji uvidíme už v Jarní ceně klisen?
Ano, směřujeme ji tam. A pak se majitelé rozhodnou, kde ji budou chtít vidět dále. Myslíme si, že Partyday bude stát dokola.

Raja Linngar Mimon
FOTO: Linngar pod vedením ž. Jana Ráji odchází od soupeřů v hlavním dostihu v Mimoni

V Memoriálu Rudolfa Deyla jste měli Chiquititu Chic, která se loni umísťovala ve významných dostizích dvouletých koní. Jak jste spokojeni s jejím sedmým místem?
Chiquitita je poctivá klisna. Memoriál Rudolfa Deyla běhat musela, protože mezi nezvítězivší už nemůže. Věříme, že bude dělat radost v kratších dostizích.

Také bych se ráda zeptala na Baratea, který loni na jaře zvítězil a byl druhý ve své první crosscountry, ale pak už nestartoval. Je v pořádku a chystá se na sezónu?
Barateus bohužel udělal loni v Pardubicích na předposledním skoku chybu a poranil si šlachu. Měl delší dobu pauzu, uvidíme, co mu zdravotní stav dovolí.

Partyday
FOTO: Partyday je přihlášená do Jarní ceny klisen a Českého derby. Včera porazila s Janem Rájou tříleté soupeře o 7 a více délek

Na koho ještě budete na překážkách spoléhat?
Soson, který loni běžel Cenu zimního favorita, by měl být nejtřídovějším ze všech našich tříletých. Bohužel ale má velký problém se startovacími boxy a nechceme ho s nimi trápit a riskovat jeho zranění. Proto jsme se rozhodli, že bude chodit proutěné překážky, a věříme, že na nich bude také dělat radost. Plánujeme mu start koncem května v Pardubicích.

Jste jedním z největších tréninkových středisek, připravujete pro sezónu 33 koní. Jaká máte od sezóny očekávání?
Ne všichni naši koně budou letos startovat. Máme hodně pozdních koní, takže nevíme, kteří budou moci pracovat tak, aby mohli běhat dostihy. Pro sezónu si přejeme hlavně zdraví koní, aby mohli dělat na dráze svým majitelům radost.

Michaela Zemanová

Fotografie: Andrea Zavadilová

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking