RibelinoV sobotu se letos poprvé otevřou brány závodiště Brno - Dvorska, kde by se ještě mělo běhat 2. července. V centru pozornosti budou dvě zkoušky třetí kategorie s kvalitními účastníky. Jarní brněnská steeplechase - Pohár hejtmana Jihomoravského kraje má navíc ve svém středu hvězdu první velikosti - vítěze Velké pardubické Ribelina, kterého opět povede ž. Pavel Kašný.


Na startu Jarní brnšnské steeplechase - Poháru hejtmana Jihomoravského kraje na 4100 metrů o 85.000 Kč bude osm koní.  Reprezentant stáje Lokotrans a svěřenec trenéra Kováře Ribelino (Truth or Dare) se po dvou letech vrací na menší dráhy. Loni měl skvělou sezónu. Vyhrál třikrát - kromě "Velké" a Úvodní crosscountry Koroka ještě dostih druhé kategorie a také byl druhý v první kvalifikaci.

Ribelino své soupeře výkonnostně převyšuje. Nejmladším účastníkem dostihu je talentovaná pětiletá Ryanica (Egerton), která loni zvítězila dvakrát, kromě zdejší dráhy i ve Světlé Hoře. Naopak nejstarším účastníkem dostihu je desetiletý Marl Bora (Boreal), který má zkušenosti z větších dostihů, ale loni se pohyboval ve společnosti třetí až čtvrté kategorie.  Loňský ročník Jarní brněnské steeplechase ovládl o 6 délek Cux (Bully Pulpit) s am. Pavlem Složilem a tato dvojice je opět na startu dostihu.

Pravidelně se v překážkových dostizích umísťuje bělka Catch the Cash (Loup Solitaire), která čeká na své první vítězství. Před dvěma roky zvítězila na zdejší dráze a ještě se umístila v Černové cross country Válečníka svěřenkyně trenéra Nováka Rampulina (Mill Pond). Loni se jí tolik nedařilo, ale pokud naváže na předloňskou sezónu, patří na stupeň vítězů. Rabbit King´s Best (King´s Best) své jediné vítězství na překážkách zaznamenal loni také na brněnské dráze a to z něj činí adepta na umístění v dostihu. Velmi spolehlivé výkony v dostizích podává Medium (Magnus), kterému zatím první životní vítězství uniká.

Ribelino
FOTO: Na startu hlavního brněnského dostihu budou i vítězové Velké pardubické - reprezentant stáje Lokotrans Ribelino a žokej Pavel Kašný

Poutavě je obsazený také vrchol rovinového programu, Jarní moravská míle - Cena LOKO-TRANS, s.r.o. V dostihu o 45.000 korun je deset startujících. Vítěz posledních dvou ročníků dostihu Tulum bude chybět, ale je tu například svěřenec Allana Petrlíka Win Front (War Front), který poslední dva loňské starty neprohrál v Lysé nad labem a dokumentoval tak, že mu menší závodiště sedí. Ponese ovšem daleko nejvyšší hmotnost v poli - 65,5 kilogramy. Naopak loni v dostihu třetí A Dee Joe (Johannesburg) bude mít zátěž o 9 kilogramů nižší a to může být podstatný fakt pro výsledek dostihu.

Hodně vepředu ve výsledkové listině by měl být také spolehlivý Gloushek (Dubawi) a standardní výkony předvádí rovněž Chuan Che (Jazz Dancer), jehož stájoví kolegové ukázali minulou sobotu v Mimoni dobrou formu. Nebezpečná ale může být také Yordana (Egerton), loni mj. pátá z jedničkové Jarné míle v Bratislavě. Nutno je také počítat s El Caminem (Bertolini), který loni v Brně zvítězil v Letní moravské míli a mimoto ještě vyhrál ve Slušovicích a v Lysé nad Labem. Majolica Maya (Observatory) tu dokázala zvítězit v září a také nese velmi příznivou hmotnost. Trojice La Mezalie (Pounced), Hayley (Needham´s Fort) a Ulitta (Ray of Light) nese sice v dostihu příznivé váhy, ale k atakování některého z placených míst by se musely výrazně zlepšit.

Dostihový den v Brně začíná ve 14:30 hod. Kromě dostihového programu bude k vidění také jízda neregistrovaných koní, dostih poníků a seskoky parašutistů. 

Sázkové kurzy Betino na Jarní brnšnskou steeplechase - Pohár hejtmana Jihomoravského kraje:
1,4:1 -  Ribelino
5:1 - Cux
5,5:1 - Ryanica
6,5:1 - Rampulina
9:1 - Catch the Cash, Medium, Marl Bora
11:1 - Rabbit King´s Best

Sázkové kurzy Betino na Jarní moravskou míli - Cena LOKO-TRANS, s.r.o.
1,8:1 - Win Front
3,5:1 - Yordana
4:1 - El Camino
6,5:1 - Gloushek
8:1 - Chuan Che
10:1 - A Dee Joe, Majolica Maya
20:1 - Hayley, Ulitta
25:1 - La Mezalie
(mze)


  


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking