dvojnasobna mile 2022Tropické počasí, jeden z nejtradičnějších a nejdelších českých rovinových dostihů, jubilejní vítězství úspěšné jezdkyně, ale také nepříjemný pád s dominovým efektem a několik vynucených změn jezdců. To  vše přinesla letošní premiéra na dostihové dráze v Karlových Varech.

94. Karlovarská dvojnásobná míle - Cena společnosti TIPSPORT (hdcp I.k., 3200) sice přilákala jen 6 účastníků,ti však tvořili zajímavou a poměrně pestrou sestavu. Nechyběl v ní předloňský vítěz Cacophonous (Cacique), prověřený sedminásobný vítěz Orleano (Egerton), po dvouleté pauze se letos již úspěšně navracející zimní favorit 2019 Albatros (Ruler of the World) či po diskvalifikaci z Ceny prezidenta republiky na první vítězství stále čekající Lady in Pink (Adlerflug) s výhodou nízké váhy. Nejlepším se však ukázal svěřenec Grega Wroblewského ze stáje TVD a.s. WILANTOS (Adlerflug), listopadový vítěz z Deauville, který sice v prvních dvou startech pod českou vlajkou mnoho nepředvedl, ve Varech 300 metrů před cílem převzal vedení od Containmenta (Teofilo), který se pokoušel o trhák a jistě pod Petrem Foretem zvítězil. Druhé místo táhlým finišem zvenčí získala Lady in Pink, v jejímž sedle za indisponovanou Lucii Fialovou zaskočil Michal Hrouda, třetí skončil Containment a čtvrtý Cacophonous. Na favorizovaného Albatrose zbylo až páté místo.

Nepřehlédněte: První derby úkol Lokotransu splněn. Hello Hola Hay vyhrál Švýcarské derby

Úvod dne skvěle vyšel Vendule Korečkové, která nejprve stylem start-cíl dovedla DENIHILONIHILA (Estidhkaar) stáje KarBoBau s.r.o. k premiérovému vítězství v Ceně společnosti Tipsport (hdcp IV.k., 1400 m) a následně pomohla čtyřletému DRAGON ARROW (Sepoy), startujícímu poprvé od desátého místa v loňském derby, k vítěznému sedmidélkovému comebacku v Ceně společnosti Insia (III.k., 1600 m), čímž součet jejích vítězství dosáhl čísla 200.

Dvě vítězství si z Varů odvážejí čeští odchovanci. Nízko zatížený pětiletý FORTE (Bully Pulpit - Freya, Ray of Light) z chovu M. Pešlové získal v Ceně Karlovarského kraje (hdcp III.k., 1200 m) pod Michalem Hroudou své premiérové vítězství, zatímco pro napajedelskéhop rodáka ILIASE (Stormy Jail - Ines, Lope de Vega) byl šestidélkový triumf v Ceně Hejtmana Karlovarského kraje (hdcp IV.k., 2000 m) druhým vítězstvím v řadě. Jeho dostih však byl notně poznamenán uklouznutím Vienna Calling v posledním oblouku, přes kterého padla další trojice koní. Zatímco otcové zmíněných vítězů Bully Pulpit (Pulpit) a Stormy Jail (Stormy Atlantic) již našim chovatelům nejsou k dispozici, otec vítězky Ceny Holoubek koncern (hdcp V.k., 2000 m) LALITY plemeník Zazou (Shamardal) působí v Krabčicích. Nicméně Lalita, šestý letošní vítěz trenérky Manové, pochází z polského chovu.

NN22 ilias2

Tak trochu symbolickou tečku za neklidným odpolednem s řadou změn jezdců udělala Cena společnosti Vladimír Marek s.r.o. (IV.k., 3000 m), v níž byl vítězný Dumon Roclay (Lucayan) kvůli křižování diskvalifikován, žk. Marcel Novák přišel na jeden dostihový den o licenci a vítězem byl prohlášen DABING (Leading Light). Vendula Korečková v jeho sedle završila hattroick, zatímco stáj 3 heart a trenérka Vocásková se mohli těšil z doublu.