Vignetta letmcenaNa den přesně 125 let ode dne, kdy se v Karlových Varech běhalo poprvé, se v neděli uskutečnil druhý letošní mítink v lázeňském městě. V době, kdy ve Varech probíhá Mezinárodní filmový festival, se role hlavního partnera mítinku ujala Sokolovská uhelná se a její dceřinými společnosti. Se jménem Sokolovské uhelné spojil své jméno hlavní dostih dne, kterým byla dvojková 21. Letní cena klisen na 2000 metrů o 120 tisíc korun.


V ní se poprvé od předloňského triumfu v Oaks naplno prosadila pětiletá hnědka stáje Cardboard VIGNETTA (Pouvoir Absolu - Vesponetta, Vespone). Adamem Florianem vedená napajedelská odchovankyně pěkným progresem podél bariéry převzala na distanci vedení a neohrozil jí ani vnější útok stejně staré Whirl Wind Girl (Toronado), která s váhovým znevýhodněním 2,5 kg skončila o 2 1/4 délky druhá. Třetí peníze si odnesla aktivní Hennezis (Almanzor). Vítězku připravuje ve Velké Chuchli trenérka Ivana Pejšková.

lenicena 2024

Sváteční mítink odstartovali dvojkoví mílaři v handicapu Cena SUAS GROUP (3+, 1600 m), ve kterém favorizovaná DADDY'S GIRL (Le Havre) ze stáje SV Vondra s.r.o. o krátkou hlavu odolala náporu Rainiera (Olympic Glory) a její jezdec Milan Zatloukal se díky tomuto úspěchu posunul, ale jen na pár chvil, než se přes něj dostali Martina Havelková a Adam Florian, do čela průběžného šampionátu jezdců Lázně Poděbrady Cupu.

Skvělý start nové stáje Rose Essentielle viděla Cena EBF STALLIONS (III.k., 3, 2000 m), kterou po boji s Rachel (Wireless) vyhrála její v Česku debutující zástupkyně FABIOLA HILL (Jimmy Two Times)  s žákyní Natílií Flenerovou.

Úspěšný víkend prožil Jiří Palík, který k sobotnímu doublu v Bratislavě přidal ve Varech další triumf s dosud nejzvítězivším valachem stáje NextBlue VICTORY ICON (Sixties Icon) z lotu Hany Kabelkové v Ceně Elektrárny Tisová (hdcp III.k., 2000 m).

Dařilo se také ženám - trenérkám, která vyhrály prvních pět dostihů. Kvintet v Ceně SUAS COMODITIES (hdcp III.k., 1400 m) uzavřela Martina Havelková, a to dokonce v trenérsko-jezdecko-majitelské trojroli, když její pětiletá svěřenkyně LENA (Outstrip) unesla nejvyšší váhu v poli a získala letos již druhé vítězství.

Závěrečné dva dostihy patřily českým odchovancům. Šestiletý ryzák SVEN (Egerton - Sweet Answer, Peintre Celebre), napajedelský rodák ve službách stáje Dr. Bruny, připravovaný Dušanem Andrésem a vedený jeho ženou Jiřinou, zaknihoval v Ceně SUAS TRANSPORTATION (hdcp IV.k., 2400 m) druhý kariérní triumf, stejně jako v závěrečné Ceně SUAS STAVEBNÍ s.r.o. (hdcp IV.k., 1600 m) úspěšná AIR AMICA (Amico Fritz - Airfare, Fairlypi), trenéra, majitele i chovatele Karla Germiče, který čtyřletou hnědku nasedlal žákyni Anně Ledbuškové.

Miloslav Vlček
foto Andrea Zavadilová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net