vary startSobotní Karlovy Vary patřily Filmovému festivalu a dostihovému dni s festivalem spojenému. Za finančního krytí skupiny Maentiva se v lázeňském městě odběhlo 7 dostihů a ač klasifikačně nejvýznamnějšími dostihy byla dvě dvojková klání, díky 100 tisícovému bonusu v obou dostizích pro české odchovance převýšily ceny obou dostihů se štědrými bonusy dotaci běžných jedničkových dostihů.

 
Hlavním dostihem však oficiálně byla 19. Letní cena klisen skupiny Maentiva (II.k., 3+ kl., 2000 m) se stotisícovou dotací, za jejíž největší části se hned po startu ostře vydala sedmiletá MO MY DREAM (Martillo). Svěřenkyně Jany Manové pod vedením Milana Zatloukala čelo neopustila po zbytek dostihu a v závěru dokázala ještě od soupeřek odskočit a do cíle přijít se čtyřdélkovým náskokem. Za vlastní odchovankyní Richarda Mädera skončila na druhém místě loňská klasická vítězka Solemeena (Shamalgan), na kterou třetí Trezy Lady (Woottom Bassett) ztrácela půl délky.

Mo My dream2

V druhém vrcholu dne, Ceně prezidenta MFF Karlovy Vary a společnosti Maentiva management, a.s. (II.k., 3+, 1600 m) pro koně českého chovu, se do vítězné formy vrátil loňský šampión RED CORAL (Blue Coral - Reglisse, Verglas) ze stáje Dr. Charváta, který si pod Jiřinou Andrésovou jistě o 2 1/4 délky poradil i s klasicky umístěnou Dally Top (Stormy Jail). Doběh dostihu se stotisícovým bonusem tak skončil úspěchem tříletých, stejně jako druhé bonusové klání pro tuzemské odchovance, v úvodu ostudně pomalá Cena 56. ročníku MFF Karlovy Vary a společnosti Maentiva Cargo a.s. (hdcp III., 3+, 2400 m), ve které uspěla VIGNETTA (Pouvoir Absolu - Vesponetta, Vespone) ze stáje Cardboard. V sedle podruhé v řadě plně skórující klisny, která o krk zdolala taktéž tříletou Fanny Mast (Midships), byl Adam Florian.

Red coral kv

NN22 vignetta2
NN22 redcoral2

Druhý triumf centrály Zdeňka Seménky přinesl syn klasické vítězky Partyday (Footstepsinthesand) LIKE MAGIC (Al Wukair), jehož vítězství v Ceně EBF stallions (III.k., 1600 m) bylo pro hřebce i majitelku Hanu Veselou malou náplastí za to, že se hřebec nevešel na startovní listinu Českého derby.

Seménka ale nebyl jediným, kdo se ve filmových Varech radoval z double. První ve své roli majitele slavil Josef Saller mladší a jeho stáj The Sons of Sharpour jehož SILVER TRIGGER (Rio de la Plata) získal v Ceně Karlovarského kraje a společnosti Maentiva property, s.r.o. (hdcp III.k., 3+, 1400 m) druhé letošní vítězství, zatímco pro ARKADAGA (Elzaam), jehož Saller také koupil ze stáje trenéra Šavujeva, byl úspěch v Ceně společnosti Tipsport (hdcp IV.k., 3+, 2000 m) vítěznou premiérou. Oba koně připravuje Michal Kalčík a oba odjezdil Lukáš Charvát.

Double získal i Hřebčín Napajedla, jehož chov ve Varech úspěšně hájila nejen výše zmíněná Vignetta, ale také pětiletá v barvách Rabbitu běhající MONJOUET (Pouvoir Absolu - Rabbit Montjeu, Montjeu), která s žákyní Renátou Ondráčkovou jistě vyhrála Cenu statutárního města Karlovy Vary a společnosti Maentiva partners, Ltd (hdcp IV.k., 1600 m). (miv)   

NN22 monjouet2
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net