SapsireeDesátému letošnímu dostihovému dni na pražském závodišti vládl se svými svěřenci jeden z nejzkušenějších a nejúspěšnějších trenérů Tomáš Šatra, který slavil hattrick. Nejcennější vítězství se povedlo pětileté ryzce stáje Joly Sapsiree, která pod taktovkou ž. Jana Ráji vybojovala prvenství v dobře obsazeném 12. Červnovém poháru 25 let výročí CK Venus Trade and Tours. Jezdeckého double dosáhl Jiří Chaloupka: kromě svého svěřence Echo Rulese dovedl vítězně do cíle s luxusním náskokem 6 délek bělouše Solar Powera trenéra Bělky ve druhém hlavním chodu odpoledne, dvojkovém sprintu Ceně Kyperské organizace turistiky.


Úspěšný den Tomáše Šatry začal ve třetím dostihu odpoledne, v žákovské Ceně letecké společnosti Travel Service a Smartwings na 1800 metrů, kde po boji o půl délky dominovala zástupkyně stáje Filipův kůň I Want Dance se žákyní Nelou Jiráskovou před White Gost s Michalem Hroudou. Jen o půl hodiny později přihlížel Tomáš Šatra dalšímu půldélkovému vítězství své svěřenkyně, ryzce Sapsiree v majetku Ing. Odcházela ve 12. Červnovém poháru 25 let výročí CK Venus and Tours. Leadery úvodu dostihu byli Fabrisco a Equestr, ale v cílové rovině bojovali o vítězství Sapsiree a také Wicker Stone, který se musel spokojit s druhým místem. K oběma se v závěru blížil také Talar, který měl pomalejší start. A nakonec cíl pro něho přišel brzy, jeho odstup na třetím místě od vítězky byl délku a půl. A nedlouho potom byl v dekorovacím centru Tomáš Šatra potřetí. Blue Coralova dcera Lia Ashamal v barvách stáje Dr. Charváta byla v květnu dvakrát druhá a stoupající formu dnes využila k prvnímu životnímu vítězství, o krátkou hlavu nad účastnicí slovenské Jarní ceny klisen Loop Love (Manduro).

Nejsnadnějšího vítězství během mítinku nesoucího se v duchu cestovního ruchu a cestování, docílil bělouš Solar Power ve dvojkovém sprintu Ceně Kyperské organizace turistiky. Svého druhého letošního vítězství dosáhl pro stáj DS Star Opava snadno o 6 délek před Charhizardem a Iraklinem. Jiří Chaloupka se jezdecky prosadil ještě jednou - a to se svým vlastním svěřencem Echo Rulesem, se kterým loni dominoval třikrát.  Hnědák CK Martin Tour o více než délku za sebou zanechal College Succese a minimálně zatíženého bělouše Hyacinta. 

Sapsiree

FOTO: Sapsiree po vedením Jana Ráji zvítězila ve 12. Červnovém poháru 25 let výročí CK Venus Trade and Tours 

Dva dostihy byly během odpoledne vyhrazeny žákům. Kromě již zmíněné vítězné I Want Dance a žákyně Nely Jiráskové se z vítězství v Kyperském pokladu na 1400 metrů radovala také Maďarka Barbara Szentes s Ultimou (Two-Twenty-Two) stáje Sherpa-Šimčík. Pětiletá klisna vyhrála poprvé, stejně jako její trenér Radek Šimčík, který vlastní trenérskou licenci druhým rokem.

Úvodní dostih odpoledne patřil pěti juniorům v Ceně na počest řeckým bohům. Proti čtyřem debutantům se prosadila již jednou pátá zástupkyně tréninkového střediska Vocáskových Nikozia (Sir Percy), která pod vedením Beysima Ferhanova o 2 délky porazila tréninkovou kolegyni Partyday (Footstepinthesand). Po třech letech se dokázal vítězně realizovat šestiletý svěřenec Jana Blechy Much More (Sholokhov) stáje Quartis-Zámecký vrch, který snadno o 4 délky pod vedením Jiřiny Andrésové dominoval v záěrečné Ceně na počest Kalypso Lambrou. (mze)





 

 

 







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net